banner290

Van'da soğuk kış günlerinde sokak hayvanları unutulmadı!

Van'da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlar için kentin 123 farklı noktasına 116 ton mamayı sokak bırakıldı.

Van'da soğuk kış günlerinde sokak hayvanları unutulmadı!

Van Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için yıl boyunca aralıksız devam ettirdiği mama desteğini havaların soğuduğu bu dönemde artırarak sürdürüyor. Kentte kar yağışı sonrası yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yardımına Büyükşehir Belediyesi ekipleri yetişti. Belediye ekipleri kentin belli noktalarına, sokak hayvanlarının beslenmeleri için mama bıraktı.

Hayvanların aç kalmaması için yoğun bir çalışma yürüten Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi besleme araçları kent genelinde dolaşarak sokak hayvanlarının bulunduğu noktalara ve besleme odaklarına mama bırakıyor. Her gün düzenli olarak 123 noktada besleme yapan belediye ekipleri, 2022 yılı boyunca 116 ton mamayı sokak hayvanlarına bıraktı. Ayrıca ekipler, yaralı ve bitkin halde bulunan sokak hayvanlarını da tedavileri için Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirerek, tedavilerini yapıyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2023, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER