banner290

Van'daki zincir marketlerde fahiş fiyat denetimi yapıldı!

Merakla beklenilen 2023 yeni asgari ücretin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 22 Aralık'ta net 8 bin 506 TL olarak açıklandı. 2023 Şubat ayında uygulanacak Asgari ücret zammını fırsat bilen bazı zincir marketlerde fiyat artışına girdi. Zincir marketlerin haksız fahiş fiyat artışına vatandaşlar sosyal medyada tepki gösterirken Ticaret Bakanlığı 'da harekete geçerek Türkiye'de faaliyet gösteren 4 büyük zincir market Genel müdürleriyle bir araya gelerek uyarışlarda bulurken Van'da da İpekyolu Zabıta ekipleri kentteki marketlerde etiket ve fahiş fiyat denetimi yaptı.

Van'daki zincir marketlerde fahiş fiyat denetimi yapıldı!

VAN’DA ZABITA EKİPLERİ FAHİŞ DENETİMİ YAPTI

Van’da İpekyolu Belediyesi Zabıta ekipleri yılbaşı öncesi denetimlerini artıran ekipler özellikle hijyen koşulları, kuruyemiş, çikolata ve şekerleme satışı yapan iş yerlerinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, fiyat etiketi ve ürün son kullanma tarihi konularında fahiş fiyat denetimi yaptı. İlgili kanunlar kapsamında çalışmalarını sürdüren Ruhsat ve Gıda Denetimi Müdürlüğü ile Zabıta ekipleri yasal hükümler çerçevesinde denetimlerine devam ederken, vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetler doğrultusunda da incelemelerini sürdürüyor. İpekyolu Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, “Ruhsat ve Gıda Denetimi Müdürlüğü ile Zabıta ekipleri vatandaşların huzuru ve sağlığı için denetimlerine titizlikle devam edecek”

BAKAN MUŞ, ZİNCİR MARKETLERİ UYARDI

Asgari ücrete zam yapılması sonrası zincir marketlere etiket fiyatları üzerinden uyarı geldi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'de faaliyet gösteren 4 zincir marketin müdürleriyle görüştü. Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Muş, "Ülkemizde en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz. Ticaret Bakanlığı olarak sahada denetimlerimizi yoğun şekilde sürdürmekteyiz. Haksız fiyat artışlarıyla mücadelede Bakanlık olarak elimizdeki tüm denetim imkanlarını sonuna kadar kullanmakta kararlıyız." dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı Cemal
Vanlı Cemal - 3 ay Önce

Pehhh yarına ucuzlar milletle kafa buluyorsunuz bu yüzyılda neyin cehaleti bu

SIRADAKİ HABER