banner290

Van Valisi Ozan Balcı: Van’da tekstilde 10 yılda 100 bin kişi istihdam edilecek!

Van Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden tekstil fabrikalarında incelemelerde bulunan Van Valisi Ozan Balcı, "Hedefimiz 5 yıl içerisinde 50 bin, 10 yıl içinde de 100 bin kişinin istihdamının sağlanacağı bir tekstil kenti kuruyoruz” Dedi.

Van Valisi Ozan Balcı: Van’da tekstilde 10 yılda 100 bin kişi istihdam edilecek!

ŞEHRİVAN HABER/ Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Van Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden tekstil fabrikalarında incelemelerde bulundu. İstihdamı önemsediklerini belirten Vali Balcı, Tekstil'de 1 yılda 20 bin, 5 yılda 50 bin 10 yılda 100 bin kişiyi istihdam edeceklerini söyledi.

BALCI: 1 YIL İÇERİSİNDE TEKSTİLDE 20 BİN KİŞİNİN İSTİHDAMI SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ”

Balcı, “İlimizin işsizliğini azaltmamız lazım. OSB'de tekstil anlamında 6 tane fabrikamızı bitirdik. 10 yeni fabrikanın çok yakında temelini atıyoruz. Bir yıl içerisinde tekstilde inşallah 20 bin kişinin istihdamı sağlamış olacağız. Hedefimiz 5 yıl içerisinde 50 bin, 10 yıl içinde de 100 bin kişinin istihdamının sağlanacağı bir tekstil kenti kuruyoruz” diye konuştu.

“KOYUN VARLIĞINI 5-6 YIL SONRA 6-7 MİLYONA ÇIKARMIŞ OLACAĞIZ”

Balcı, koyun projesinden söz ederek “Kırsal alanda da koyun projemizi yürütüyoruz. İnşallah 1- 2 yıl içerisinde 10 bin kişiye yüzer koyundan bir yıl ödemesiz 5 yıl vadeli sıfır faizli koyun kredisinden yararlandıracağız. Koyun varlığını 5-6 yıl sonra 6-7 milyona çıkarmış olacağız” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER