banner290

Van’a vefalı siyasetçiler lazım! Van halkı Veysel Ürüm’ü siyasette görmek istiyor

Mayıs 2023’ta yapılacak seçimler öncesi Van’da kenti en iyi şekilde yönetecek isimlerin aday olması ile ilgili bir beklenti hakim.

Van’a vefalı siyasetçiler lazım!  Van halkı Veysel Ürüm’ü siyasette görmek istiyor

ŞEHRİVAN YORUM - Geçtiğimiz yıllarda sıkça tartışma konusu olan partilerin milletvekili adayları ve listeleri bir kez daha konuşulurken, Van halkı bu seçimde kenti iyi bilen ve kente vefası olan isimleri görmek istiyor. Bu isimlerin de Veysel Ürüm gibi kente yatırım yapan ve kenti önemseyen iş insanlarından birisi olması yönünde önemli çağrılar yapılıyor.

Türkiye’nin nefesini tutup beklediği Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin takvimi resmen açıklandı. Takvim duyurulur duyrulmaz partilerde aday adaylığı yarışı başlarken Van’da da partiler nezdinde büyük bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. Millet İttifak’ın geneldeki performansı kadar yereldeki durumu da merak konusu olurken Van’ın olası adayları için çağrılar da dillendirilmeye başlandı. Vanlılar özellikle dışarıdan isimlerin kentte aday gösterilmemesi ve kenti bilen isimlerin aday olması ile ilgili çağrılar yaparken, bu anlamda güçlü ve güvenilen isimlerle ilgili de öneriler de dillendirilmeye başlandı.

VEYSEL ÜRÜM’ÜN VEFASI VANLILARI ETKİLİYOR

Kentte yaşayan ve kente değer katan isimlere temsiliyet verilmesi gerektiğinin sıkça öne çıktığı süreçte Vanlılar bazı isimlerle ilgili kamuoyu oluşturmaya çalışırken işadamı Veysel Ürüm bu isimlerin başında geliyor. Son yıllarda kente yaptığı yatırımlar ve Van hassasiyeti ile dikkat çeken Ürüm’ün kent ile ilgili çabaları da kentteki bir çok kesimden de destek görüyor. Vefa Group adlı şirketi ile Türkiye’nin en önemli şirketleri arasında girme yolunda ilerleyen firma, Gürpınar’da kömür ocağı ile ilçede önemli bir yatırım öncüsü olmuş, geçtiğimiz günlerde de Van OSB’de bölgenin ilk ve tek dokuma fabrikasını kuracağını duyurmuştu. Halihazırda kentte yüzlerce insanın istihdam edildiği firmanın başındaki ürüm, kente dair bir çok organizasyon, çalışma ve sosyal projeyi de destekleyerek kentlilerin gönlüne taht kuran isimlerden oldu.

VANLILAR ÜRÜM’Ü SEVİYOR

Kenti ilgilendiren konulara kayıtsız kalmaması ile birlikte mütevazı kişiliği ile de dikkatleri çeken Ürüm, bu anlamda kentteki birçok kesimin desteğini alabilecek bir milletvekili adayı olarak görülmeye başlandı. Katıldığı ve yer aldığı tüm platformlarda kentin önemli sorunlarına değinen, çözüm önerilerini paylaşan ve vizyoner bir yaklaşım sergileyen Ürüm’ün kente değer katacak çalışmalarda da önemli bir figür olarak adından söz ettiriyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meral kok
Meral kok - 6 gün Önce

Ya afedersiniz kamu kim anlamadim bu şahsı kim istiyor vekil olmasini kim istiyor yarım aklıyla vekilmi olmak istiyor hersey kömür satmayla hersey para degil

VANLI
VANLI - 6 gün Önce

vaybe.........

Eri eri
Eri eri - 5 gün Önce

Kömür yerine Taş fakirlere dağıtan . Vefa ha ha gülü vere dehati

özvanlı
özvanlı - 6 gün Önce

kim diyor?

Vatandaş
Vatandaş - 6 gün Önce

Fakirlere kömür yerine taş toprak dağıtan arkadaş vekil olsa memlekete güzel olur gerçekten

Hasan
Hasan - 6 gün Önce

Van halkı derken? Kime soruldu ki ?

Hacı Yakup
Hacı Yakup - 6 gün Önce

varlıklı vekil istemiyuoruz

Zafer
Zafer - 5 gün Önce

:) hangi Vanlı tanıyor arkadaşı


SIRADAKİ HABER