banner290

Van’da 2 Mezra, 28 Köy ulaşıma kapandı! İşte kapalı köy yoları…

Yurdun büyük kesiminde soğuk ve yağışlı hava etkili oluyor. Yoğun kar sebebiyle Van’da 30 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı yolları açmak için karla mücadele ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Peki hangi yollar ulaşıma kapalı? İşte yollardaki son durumu...

Van’da 2 Mezra, 28 Köy ulaşıma kapandı! İşte kapalı köy yoları…

ŞEHRİVAN HABER:

Van'da dünden bu yana aralıklarla etkili olan kar yağışı ile birlikte çalışmalarına başlayan Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bir yandan küreme ve tuzlama çalışması yaparken, bir yandan da kapalı mahalle yollarını açmak için çalışıyor. 

Kar yağışı ile birlikte harekete geçen Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı karla mücadele ekipleri merkezdeki 25 ana arter ve 65 ara arterde küreme ve tuzlama çalışması yaparken, kaldırım ve yaya yolları da temizleniyor. 
Canla başla çalışan ekipler, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kapalı kırsal mahalle  yollarını açmak için harekete geçti. Yapılan çalışmalarla Saray, Özalp, Muradiye, Bahçesaray, Çaldıran ve Çatak ilçelerinde kapalı olan 28 mahalle ve 2 mezra yolu ulaşıma açılacak. İlçe belediyeleri ile koordinasyon halinde yürütülen çalışmalarla olası  olumsuzlukların önüne geçmek için yoğun bir mesai harcanıyor. 

Öte yandan kent genelinde bugün ve yarın kar yağışının aralıkla devam etmesi beklenirken, Van Büyükşehir Belediyesi, 600 personel ve 300 iş makinasıyla karla mücadele ediyor.

BAHÇESARAY; Özbekli mahallesi yolu kapalı çalışmalar devam ediyor

BAŞKALE; Kapalı mahalle ve mezra yolu yok.

ÇALDIRAN; Sağmalı, Çayir, Akbasak Mahalle yolları kapalı çalışmalar devam ediyor.

ÇATAK; Berbuka bölge karakolu yolu kapalı çalışmalar devam ediyor.

EDREMİT; Kapalı mahalle ve mezra yolu yok.

ERCİŞ; Kapalı mahalle ve mezra yolu yok.

GEVAŞ; Kapalı mahalle ve mezra yolu yok.

GÜRPINAR; (Hoşap- Güzelsu) Kapalı mahalle ve mezra yolu yok.

GÜRPINAR; (Kırkgeçit) Kapalı mahalle ve mezra yolu yok.

İPEKYOLU; Kapalı mahalle ve mezra yolu yok.

MURADİYE; Adaklı, Gültepe, Han mezrası, Akbulak, Sarımemed, Otlakbaşı, Doğangün, Dağören, Çicekli, Gülçimen, Devtaş, ve Hamo mezrası kapalı çalışmalar devam ediyor.

ÖZALP; Hazine, Mola topuz, Yuakrı Akçagüller, ve Aşağı Akçagüller, yolları kapalı çalışmalar devam ediyor.

SARAY; Kapikoy, Kecikayasi, Örenburc, Karahisar, Kekikduzü, Kargalı, Kepir, Çakmak, Yesilağaç ve ZincirKiran Mahalle yollan Kapalı ve 10 Karakol Üst Bölgesi Kapalı, çalışmalar Devam Ediyor.

TUŞBA; Kapılı mahalle ve mezra yolu yok.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2023, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER