banner290

Van’da flaş operasyon! 86 düzensiz göçmen yakalandı

Van’ın Saray ilçesinde jandarma ekiplerince metruk alanlara düzenlenen operasyonda 86 Afganistan uyruklu yasa dışı göçmen yakalandı.

Van’da flaş operasyon! 86 düzensiz göçmen yakalandı

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığının göçmen kaçakçılığıyla mücadele çerçevesinde metruk binalara yönelik çalışma başlattığı belirtildi. Açıklamada, “Timlerin yaptıkları çalışmalar sonucunda Saray ilçesinde belirlenen metruk alanlara 17 Mart 2023 tarihinde operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyon sonucu 86 Afganistan uyruklu yasa dışı göçmen yakalandı. Düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla halkın güveni ve huzuru için faaliyetlere devam edilecektir” denildi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2023, 18:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vallahi şehirlerimize ve ülkemize yazık oluyor.
Vallahi şehirlerimize ve ülkemize yazık oluyor. - 7 gün Önce

Allah, peygamber, Kur'an aşkına 50, 80, 100, 150, 200, 300, 500 kişilik gruplar şeklinde bunca KAÇAK ERKEK nasıl ve nereden ülkemize girebiliyor? Bu ülke Orta Doğu'nun, Orta Asya'nın, komşu ülkelerin KAÇAK CENNETİ olamaz, olmamalı. Basında 4, 5, 6, 7, 8 milyon gibi değişen rakamlar veriliyor ve ülkemizde KAÇAK OLAN VE KAÇAK OLMAYANIYLA bu kadar yabancı olduğu söyleniyor. Bunları üçte ikisinin erkek olduğu yazılıp çiziliyor. Ülkemizde zaten genç nüfusumuz çok, işşizliğimiz çok, afetler sebebiyle iç göç çok. Pandemi, çevremizdeki savaşlar, küresel ısınma, kuraklık, susuzluk ve ekonomik kriz gibi sebeplerle zaten son yıllarda zor günlwrden geçiyoruz. ARTIK BU KAÇAK İNSAN YÜKÜNÜ ülke olarak taşıyamayız. Demografi de bozuluyor, iç huzur ve güvenlik de bozuluyor. Artık insan kaçakçıları da bitirilsin, kaçak girişler de bitirilsin. Son on beş gündür havalar düzelince insan kaçakçıları yine sezonu açtı. Bu şehirlerimize, bu ülkemize ve 85 milyon insanımızq bunları reva görmelerine vatandaşlar da, kolluk kuvvetlwri de, adlî makamlar da, sınır birlikleri de, ilgili herkes de daha çok duyarlı olup izin vermemeliyiz.

SIRADAKİ HABER