banner290

Yıkıcı depremin ardından Malatya havadan görüntülendi! İşte felaketinin boyutunu gözler önüne seren en net görüntüler…

Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük deprem 10 ilde etkili oldu. Deprem bölgelerinden Malatya depremin ikinci gününde havadan görüntülenirken ekiplerin çalışması devam ediyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından Malatya'nın başta Battalgazi ilçesi olmak üzere birçok bölgesinde binalar yıkıldı. Yıkılan binalar depremin ikinci gününde dron ile görüntülendi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Kahramanmaraş, dronla böyle görüntülendi. Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de 7,7 büyüklüğündeki deprem Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da kuvvetli bir şekilde hissedildi.

YIKILAN BİNALAR GÖZÜKTÜ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından Malatya'nın başta Battalgazi ilçesi olmak üzere birçok bölgesinde binalar yıkıldı. Yıkılan binalar depremin ikinci gününde dron ile görüntülendi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bölgede birçok kişinin cansız bedenine ulaşılırken ekipler ve vatandaşlar enkaz bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor.Malatya Valiliği de yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımız için çadır kurma çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ayrıca kapalı spor salonları, Orduzu Fuar merkezi, İlhan Akıncı KYK Yurdu, kongre ve kültür merkezi vatandaşlarımızın kullanımına açıktır." dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2023, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER