banner290

Zamlı memur maaşı ve zam farkı 15 Ocak'ta yatacak mı? Memur maaş ödemelerine iki aşamalı takvim! Bakanlık'tan flaş açıklama geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, memur maaşlarına yansıtılacak ilave zam ve 14 günlük farkın ödenebilmesi amacıyla Bakanlık sistemlerinin kamu kurumlarının kullanımına açılacağını duyurdu.

Zamlı memur maaşı ve zam farkı 15 Ocak'ta yatacak mı? Memur maaş ödemelerine iki aşamalı takvim!  Bakanlık'tan flaş açıklama geldi

Memurlara yapılan yüzde 30 zammının 15 Ocak'a yetişip yetişmeyeceği tartışılırken Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık, kamu görevlilerinin ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte yüzde 13,52 ilave zam ve 1 Ocak-14 Ocak arasındaki katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla güncellenen bilişim sisteminin tüm kamu kurumlarının kullanımına açılacağını duyurdu. Memur ve emekli maaşlarında ocak-temmuz arasında uygulanacak yüzde 30'luk zam, Meclis'ten geçerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla konu hakkında bilgi verdi.

Bakanlığın açıklaması şöyle: Bakanlığımız Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen bilişim sistemi aracılığıyla 210 kamu idaresinde yaklaşık 2,9 milyon kamu görevlisinin maaşının elektronik ortamda ödenmesini sağlıyoruz.

"SİSTEMLERİMİZİ GÜNCELLEDİK"

Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği yüzde 30 zam, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler.

"SİSTEMİ KULLANIMA AÇACAĞIZ"

Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte yüzde 13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak-14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız."

14 GÜNLÜK MAAŞ FARKI

Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak-14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız.”

HABERLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER