Erek Dağı’nda mahsur kalan 2 kişi drone yardımıyla kurtarıldı! Erek Dağı’nda mahsur kalan 2 kişi drone yardımıyla kurtarıldı!

ŞEHRİVAN HABER: 

Van’daki uçak sorunu son dönemlerde gündemden düşmezken, Van ve Gaziantep Milletvekilliği ve iki ayrı dönem bakanlık yapan Hüseyin Çelik de sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Van’daki uçak biletlerinin azlığına tepki gösterdi. Çelik, paylaşımında 1990’lı yılların uçak bileti azlığını örnek vererek, Van’ın son aylarda bilet azlığından dolayı 90’lı yılları yaşadığını vurguladı. 

ÇELİK: SON AYLARDA VAN’DA TIPKI 90’LI YILLARDAKİ GİBİ VAN’DA UÇAK BİLETİ YOK SATIYOR!

AK Parti kurucusu ve önde gelen isimlerinden Van eski Milletvekili Prof. Dr. Hüseyin Çelik, paylaşımında acil hastaların bilet bulamadığı için kendisini aradığını, konuyla ilgili yetkililerle görüştüğünü ama değişen bir şey olmadığını belirtti. Çelik, paylaşımında “90’lı yıllarda Van’ın en popüler adamı THY Van Müdürü Çetin Zırhlı idi. Çünkü Van’a çok az sayıda uçuş vardı ve insanlar THY Müdürü Çetin Bey’e bin ricalar ederek ancak bilet bulabiliyorlardı. O zaman sanal bilet imkanı da olmadığı için boş yer var mı yok mu bunu bilemezdiniz. Son aylarda Van’da tıpkı 90’lı yıllardaki gibi uçak bileti yok satıyor. Acil hastalarına bilet bulmam için arayan arayana. Bunu, THY YKB Sayın Bolat ile de konuştum ama değişen bir şey olmadı. Özel havayollarına rağmen yer yok. Hava yolu, halkın yolu olmaktan çıkıyor” ifadelerini kullandı.