banner290

İpekyolu Belediyesinden personellerine ‘iş sağlığı ve güvenliği’ eğitimi

Van’ın İpekyolu Belediyesi, personellerine yönelik ‘iş sağlığı ve güvenliği’ eğitimlerini sürdürüyor.

İpekyolu Belediyesinden personellerine ‘iş sağlığı ve güvenliği’ eğitimi

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda Berivan Kültür Merkezi Toplantı ve Konferans Salonu’nda verilen eğitimler, iş akışını engellemeyecek şekilde kademeli olarak düzenleniyor. İş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması konularının ele alındığı seminerlerin devam edeceği belirtildi. Bu tarz eğitimlerin personelin sağlığı ve iş güvenliği bakımından önem arz ettiğini ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, “Vatandaşlarımıza hizmet eden personelimizin, sağlığını ve güvenliğini düşünmek en büyük sorumluluğumuzdur.

Bu bilinçten hareketle personelimize yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine devam edeceğiz.” dedi. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarınca kademeli olarak gerçekleştirilen eğitimlerin, belediyede risk grubu oluşturan tüm birim çalışanlarına verileceği belirtildi. Mevzuatlar, kanun, tüzük, yönetmelikler ve uygulamaları, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ile güvenli bir iş ortamının oluşturulmasına yönelik sunumlar gerçekleştirilen eğitimler, soru cevap şeklinde sürüyor.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
İpekyolu ilçe sağlık müdürlüğü
İpekyolu ilçe sağlık müdürlüğü - 10 ay Önce

Bugün İpekyolu ilçe sağlık müdürlüğünde bir rezalete şahit oldum ,annemi giriş kattaki fizik tedavi merkezi ne götürmüştüm ,birden çığlık duydum , İpekyolu ilçe sağlık müdürlüğü bayan personel i tuvalet e girmiş ,ardından bir sapik girip ,kadın tuvalette iken yere uzanmış ,alttan kadını çekiyor ,bu sırada başka bir bayan personel iceri girince ,sapığı o halde görüp çığlık atmış ,adam kaçıyor güvenlik yakalayamiyor ,polis geliyor ,ama kurumun kamerası çalışmadığı için tespit edilwmiyor ,işin ilginç yanı , personel yönetimden defalarca konuşup ,kilitli bir tuvalet talep etmiş yıllardır ,ancak bu talepi umursamamis kimse ,yazık ki ne yazık böyle bir kurumda ne personel tuvaleti var ,ne güvenlik kamerası çalışıyor ,insanların canı da namusu da Allah a emanet ,o bayan kardeşime çok geçmiş olsun diyorum umarım sapik bulunur ceza alır ,yönetici lerde bundan bir ders almıştır

SIRADAKİ HABER