Play-Off şansı penaltılarda kaçtı, Vanspor'un 1. Lig hayali seneye kaldı! Play-Off şansı penaltılarda kaçtı, Vanspor'un 1. Lig hayali seneye kaldı!

Fenerbahçe'de Alanyaspor galibiyetiyle birlikte keyifler yerine geldi. Galatasaray'ın takıldığı haftada kazanarak puan farkını indiren sarı-lacivertlilerin ana gündem maddelerinden biri de Jorge Jesus'un durumu. Portekizli hoca kontratıyla ilgili sorulara "Mayısta bittiğini herkes biliyor" diyerek net bir yanıt vermiyor. Son günlerdeki gelişmeler deneyimli çalıştırıcının Sözleşme uzatmaya daha yakın olduğunu işaret ediyor. Devam kararı için iki durumu bekliyor.

İKİ ŞARTI VAR
Jorge Jesus, gittiği takımlarda genelde 1'er yıllık kontrat yapıyor. Kalıp kalmayacağına sezon sonunda karar veriyor. Portekizli çalıştırıcı, Fenerbahçe'de de iki durumun oluşmasını bekliyor. Özellikle şampiyonluğun gelmesi Jesus'un Fenerbahçe'de devam etmesi için büyük bir etken olacak. Yeniden Şampiyonlar Ligi platformunda yer alma ihtimali usta çalıştırıcıyı cezbediyor. Jorge Jesus'un bir şartı da sezon sonunda gelecek yılın transferleri için gerekli bütçenin kendisine verilmesi. Kanarya'da Jorge Jesus kulüple 1 yıllık kontrat yaptığı için ev tutmadı. Sezon bitiminde kalma kararı verirse artık kendisine bir ev bulunacak. Jorge Jesus, Fenerbahçe'ye güçlü bir yardımcı kadrosuyla gelmişti. Deneyimli hocayı asiste eden ekip, sarı-lacivertli kulüpte çalışmaktan ve İstanbul'da yaşamaktan dolayı çok mutlu. Eşleri de Türkiye'yi sevdiği için burada kalmak istiyorlar.