Van’da son bir haftadır kent merkezi ve ilçelerde etkili olan sağanak yağmur, yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bırakırken kar yağışı ve tipiden dolayı sürücüler zor anlar yaşadı.

GÜZELDERE GEÇİDİ’NDE KAR YAĞIŞI VE TİPİDEN DOLAYI SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞADI

Araç trafiğinin yoğun olduğu Van-Hakkari kara yolu üzerindeki 2 bin 730 rakımlı Güzeldere Geçidi’nde kar yağışı ve tipiden dolayı görüş mesafesinin zaman zaman 30 metreye kadar düşmesi sonucu sürücüler zor anlar yaşıyor.

Öte yandan kar yağışı Van-Bahçesaray kara yolu üzerinde bulunan 3 bin rakımlı Karabet Geçidi'nde de etkili oluyor. Sürücülerin yolda kalmamaları için Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri, her iki geçitte de kar küreme çalışmalarını sürdürüyor.

KAR ERCİŞ’İN YÜKSEK KESİMLERİNİ BEYAZA BÜRÜDÜ

Van’ın Erciş ilçesine bağlı yüksek rakımlı bölgelere mevsimin ilk karı yağdı. Erciş'e etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İlçe merkezine bağlı yüksek rakımlı bölgelerde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması için Van Büyükşehir Belediyesi ve Erciş Belediyesi ekipleri hemen harekete geçti. Belediye ekipleri yolları temizlerken, kardan dolayı mahsur kalan sürücüleri de kurtardı.

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI