Aktivistler: Yaşar Kemal Şelalesi korunmalı

VanGölü Aktivistleri Derneği her hafta kent ve bölge ile ilgili önemli konuları işlemeye devam ediyor. Yaşar Kemal Şelalesi’ni de kendi köşelerinde işleyen aktivistler korunması gerektiğinin altını çizdi.

Aktivistler: Yaşar Kemal Şelalesi korunmalı


VanGölü Aktivistleri Derneği her hafta kent ve bölge ile ilgili önemli konuları işlemeye devam ediyor. Bu hafta köşelerine "Yaşar Kemal Şelalesi"ni taşıyan aktivistler, şelalenin tanıtılması ve korunması gerektiğini belirtti.

Van’ın Muradiye ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Karların erimesiyle birlikte akmaya başlayan şelale, yıl boyunca 3 aylık ömrü bulunmaktadır. Görmek için En uygun zaman Nisan ayıdır.

35-40 metre arasında yüksekliğe sahiptir. Ülkemizin önemli dağcıları ve bölgemizde bulunan yerel dağcılar tarafından buzul tırmanışı gerçekleştirilmiştir. 2019 yılında Van Gölü Aktivistleri tarafından Van'ın Muradiye ilçesinde doğan edebiyat üstadı Yaşar Kemal’in adının verilmesi önerildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 8 ay Önce

Kim nasıl koruyabilir ki? Hem nesi korunacak. En fazla bir iki musluk miktarı suyu var. Nasıl bir zarar gelebilir ki bu şelalenin başına. Haber başlığını görünce merak edip okudum. O kadar da ciddi bir haber değil. Haber bulamıyorsunuz. Saçma sapan haberler yapıyorsunuz. Cimrilik yapmayın 5-6 tane gazeteci istihdam edin. Sizin için haber yapsın.