banner290

Yazar Ali Ural Van’da okurlarıyla buluşuyor!

Yazar Ali Ural, Van Edebiyat Mahfili ve Üvercinka Kültür Sanat Akademi iş birliğiyle, Edremit Belediyesi desteğiyle kitapseverlerle buluşacak.

Yazar Ali Ural Van’da okurlarıyla buluşuyor!

ŞEHRİVAN HABER: NECMETTİN DURSUN

25 Nisan Pazartesi günü saat 20:00’de, Edremit Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek programın moderatörlüğünü Ümit Gültepe ve İlknur Aydın yapacak. Söyleşi ve imza günü gerçekleştirecek Ali Ural’ın kitapları okurlara ücretsiz olarak sunulacak.

ABDURRAHİM ALİ URAL KİMDİR?

1959'da Samsun Ladik'te doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara'da tamamladı. İlk şiiri Mavera Dergisi'nde çıktı. (1982) Yükseköğreniminin ardından bir süre editörlük yaptıktan sonra Şûle Yayınları'nı kurdu. 1989'da Merdiven Sanat isimli aylık bir sanat dergisi çıkardı. 24 sayı çıkan bu derginin yanı sıra Kitaphaber isimli iki aylık bir kitap-kültür dergisi yayınladı. Yayın yönetmenliğini de yaptığı bu dergilerde şiir, öykü ve makalelerini yayınladı. Ural'ın yayınladığı dergiler arasında bir şiir ve poetika dergisi olan Merdivenşiir de bulunuyor. (2005-2007) 2006-2012 yılları arasında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul şube başkanlığını yapmış olan Ali Ural, bir dönem de Şehir Tiyatroları Repertuar Kurulu üyeliğinde bulundu. İstanbul Uluslararası Şiir Festivali Yürütme Kurulu üyesi olan Ural, Ejderha ve Kelebek adlı eseriyle, Türkiye Yazarlar Birliği'nin 2010 Deneme Ödülü'nü aldı. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde "Yaratıcı Yazarlık" ve "Yazılı ve Sözlü Anlatım", Süleyman Şah Üniversitesi'nde "Türk Dili" dersleri veren A. Ali Ural, 2012 yılının Şubat ayında birinci sayısı çıkan ve edebiyat ağırlıklı bir sanat dergisi olan Karabatak'ın yayın yönetmenliğini yapıyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 14:55
YORUM EKLE