Meteorolojiden yapılan son meteorolojik değerlendirmelerine göre; Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’da Van, Mu, Bitlis, Ağrı (Şırnak ve Hakkari hariç), Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Balıkesir, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Alanya, Hatay ve Diyarbakır çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilirken, yağışların Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Burdur ve Isparta'nın doğusu, Eskişehir, Ankara ve Çankırı ile gece saatlerinde Sakarya, Bilecik, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

VAN VE 16 İL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji, Tekirdağ, Sakarya, Bilecik, Amasya, Tokat, Ordu, Sivas, Tunceli, Erzincan, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak, Malatya, Siirt için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

DOĞU ANADOLU

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu Van merkez çevresinde gece saatlerine kadar aralıklarla sağanak ve sağanak yağışlı, (Hakkari ve Şırnak hariç) öğle saatleri ile akşam saatleri arasında yerel olarak aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin edilmektedir.

VAN °C, 21°C

Parçalı ve bulutlu, Van merkez çevresinde gece saatlerine kadar sağanak yağışlı

HAKKÂRİ 22°C

Parçalı bulutlu

BİTLİS 21°C

Parçalı bulutlu, aralıklarla yer yer sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu,

Türkiye’de konut kiraların en çok ve en az arttığı iller belli oldu! Van yine zirvede… Türkiye’de konut kiraların en çok ve en az arttığı iller belli oldu! Van yine zirvede…

IĞDIR °C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu,

KARS °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu,

MALATYA °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Bölgemizde güneyli rüzgarlar ile birlikte toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinin düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - NECMETTİN DURSUN