Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere atama müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere atama müjdesi

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'ta bölücü terör örgünün açtığı taciz atesi sonucu 1 asker şehit olurken 2 askerin de yaralandını açıkladı.

Şehidin ismi belli oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'ta bölücü terör örgünün açtığı taciz atesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi harekat bölgesinde 3 Şubat 2024 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz atışı sonucu kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" denildi. 

BAKAN GÜLER'DEN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler şehit asker için taziye ve başsağlığı mesajı yayımladı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 3 Şubat 2024 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerini kullandı.

Editör: Necmettin Dursun