Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği görevlilerince yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Son bir ayda et fiyatlarına ne kadar zam geldi? İşte detaylar Son bir ayda et fiyatlarına ne kadar zam geldi? İşte detaylar

16 ŞAHIS ADLİ MAKAMLARCA TUTUKLANDI

Açıklamada, “Yapılan çalışmalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet şarjör, 17 adet fişek, 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir. Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen; 1 adet motosiklet, 951 torba kömür (23.775 kilogram), 5 adet matkap ve muhtelif malzemeler ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir. Aranması bulunan ve çeşitli suçlardan adli işlem yapılan 22 şahıs yakalanmış, toplamda 52 yıl hapis cezası bulunan 16 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.

9 ORGANİZATÖR TUTUKLANDI

"Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 20 organizatörden 9’u tutuklandı. Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan operasyonlarda, 20 organizatör hakkında adli işlem yapılmış, 9 organizatör tutuklanmıştır” denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - BASIN BÜLTENİ