banner290

Van'da Poliklinik sayısını arttı, hasta yoğunluğu azaldı! 

İl Sağlık Müdürü Tosun, hastaneleri ziyaret ederken, eksiklerin tamamlanmasını da sağlıyor. Tosun, "Kış aylarında artan hasta yoğunluğunu azaltmak için bekleme alanlarında yapılacak genişletme çalışmalarını ve poliklinik sayısını arttırma ile ilgili çalışmaları hastane yönetimi ile kararlaştırıp kısa süre içinde tamamlamak için gerekli adımları konuştuk.” dedi.

Van'da Poliklinik sayısını arttı, hasta yoğunluğu azaldı! 

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Tosun, hastanelerdeki denetimlerini sürdürüyor. Geldiği günden bu yana il ve ilçelerdeki hastaneleri ziyaret eden Tosun, hastanelerdeki eksiklerin tamamlanması ve gerekli adımların atılması için çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.  Yaklaşık 3 ay önce Van İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Muhammed Tosun, hastaneleri ziyaret etmeye devam ediyor. Merkez hastaneler başta olmak üzere, ilçelerdeki hastanelerde de denetimlerde bulunan Tosun, son olarak da Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Erişkin ve Çocuk Acil Birimini ziyaret etti.
Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Van İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Tosun, “Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Erişkin ve Çocuk Acil Birimlerinde denetimlerde bulunarak hasta kabul, muayene ve tedavi alanlarında yapılan düzenlemeleri gözlemledik. Kış aylarında artan hasta yoğunluğunu azaltmak için bekleme alanlarında yapılacak genişletme çalışmalarını ve poliklinik sayısını arttırma ile ilgili çalışmaları hastane yönetimi ile kararlaştırıp kısa süre içinde tamamlamak için gerekli adımları konuştuk.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER