banner290

Van İl Sağlık Müdürü normal hasta gibi sıraya girip hastanedeki işleyişi gözetledi

Göreve başladığı günden bu yana Van İl Sağlık Müdürlüğü’nde büyük bir değişimin öncüsü olan ve kentte sağlık ile ilgili işleyişinde hatırı sayılır bir dönüşüm yaratan İl Sağlık Müdürü Muhammed Tosun, Erciş’te kimsenin beklemediği bir denetim yaptı. Müdür Tosun, hastaneye başvuran bir vatandaş gibi gidip hastanede tebdil gezip sorunları tespit etti.

Van İl Sağlık Müdürü normal hasta gibi sıraya girip hastanedeki işleyişi gözetledi

ŞEHRİVAN ÖZEL HABER - Göreve başladığı günden bu yana Van İl Sağlık Müdürlüğü’nde büyük bir değişimin öncüsü olan ve kentte sağlık ile ilgili işleyişinde hatırı sayılır bir dönüşüm yaratan İl Sağlık Müdürü Muhammed Tosun, Erciş’te kimsenin beklemediği bir denetim yaptı. Müdür Tosun, hastaneye başvuran bir vatandaş gibi gidip hastanede tebdil gezip sorunları tespit etti.

Van İl Sağlık Müdürü olarak göreve başlamışının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen sorunları tespit edip çözüm getirecek adımları hızla atan Op. Dr. Muhammed Tosun, sağlıktaki aksaklık ve sıkıntıları çözme konusundaki hareketli temposunu sürdürüyor. Göreve gelir gelmez kentteki en büyük sıkıntılardan birisi olan doktor eksikliği, randevu sorunu gibi sıkıntılara çözüm üreten, iki yeni hastanenin müjdesini veren ve sağlık sistemindeki işleyişi değiştirme anlamında ciddi gayret gösteren İl Sağlık Müdürü Muhammed Tosun, ilçelerdeki sağlık hizmetlerinin sorunsuz ilerlemesi için de yoğun çaba sarf ediyor. İlçe hastaneleri için de ekibiyle birlikte yoğun çalışmalar yürüten Tosun, bu anlamdaki eksikliklerin tespiti için hafta sonu kendisi de hiç kimsenin beklemediği bir çalışma yaptı.

Sabah saatlerinde Erciş ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi’ni tebdil gezen Müdür Tosun, sıradan bir vatandaş gibi girip hastanede muayene olmak istedi. Muayene başvurusu başta olmak üzere, muayene ve diğer bir dizi işlemler için birçok birime başvuran Tosun, burada hastanedeki eksiklikleri, çalışma düzenini ve sorunları gözlemledi. Vatandaşın yaşayabileceği muhtemelen sorunları tespit etmeye çalışan Tosun’un bu uygulaması dikkat çekti.  

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2023, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖNCE SAĞLIK
ÖNCE SAĞLIK - 2 hafta Önce

AYNISINIBİR DE VAN BÖLGE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ VEİPEKYOLU EK POLİKLİNİKİLİNİĞİNDE DE YAPSA NELER NELER GÖRÜRÜ........

Ahmet Dumrul
Ahmet Dumrul - 2 hafta Önce

Varol müdür bey. Tebrik ediyorum

Mustafa
Mustafa - 2 hafta Önce

Sağolun müdür bey

Kamil
Kamil - 2 hafta Önce

Heybet bey de işe böyle başlamıştı

SIRADAKİ HABER