banner290

Merkez Hakem Kurulu duyurdu: O hakeme artık görev verilmeyecek!

Merkez Hakem Kurulu, Sivasspor-Galatasaray maçında görev alan VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyeceğini duyurdu.

Merkez Hakem Kurulu duyurdu: O hakeme artık görev verilmeyecek!

Merkez Hakem Kurulu (MHK), Süper Lig'deki Gaziantep FK-Beşiktaş ve Sivasspor-Galatasaray maçlarında ciddi hata yapan hakemler hakkında yaptırım uygulayacağını duyurdu.

MHK, Sivasspor - Galatasaray maçının VAR hakemine görev verilmeyeceğini duyurdu. Karşılaşmanın VAR görevini Özgüç Türkalp üstleniyordu.

MHK'den yapılan açıklama şu şekilde;

"Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş. - Beşiktaş A.Ş., Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş. maçlarının hakemleri ve Demir Grup Sivaspor - Galatasaray A.Ş. maçının VAR hakemi ile ilgili olarak Merkez Hakem Kurulu gerekli incelemelerini gerçekleştirmiştir.

Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş. maçında ofsayt gerekçesiyle golün iptal edildiği, bu kararın hatalı bir karar olduğu, ayrıca Gaziantep FK A.Ş. - Beşiktaş A.Ş. maçının hakeminin, VAR hakeminin izleme önerisine rağmen ihlali yapan oyuncuyu ihraç etmeyerek “önemli hakem hatası” yaptıkları tespit edilmiştir.

"VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyecek"
Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş. maçının VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyeceğini, söz konusu iki maçın hakemlerine ise uzun süre görev verilmeyeceğini kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER