ŞEHRİVAN ÖZEL - Çevre ülkelerde ve Türkiye'de son dönemlerde sıkça kullanılmaya başlanan puff bar (elektronik nargile) adlı ürün adeta tehlike saçıyor.

Elektronik sigaralardan farklı olarak belli bir içim kotası olan ve kokulu olan yeni nesil elektronik sigaralar her geçen gün daha çok yaygınlaşırken, işin uzmanları ise ardı ardına uyarılar yapıyor.

Zararları sigaradan daha çok olan puf barlar adeta ölüme davetiye çıkarırken doktorlar, bu sigaranın yarattığı tahribatın büyük olduğuna işaret ediyor.

Vanlılar dikkat! Van Bölge Hastanesinde hasta ziyaret saatleri değişti: İşte yeni saatler Vanlılar dikkat! Van Bölge Hastanesinde hasta ziyaret saatleri değişti: İşte yeni saatler

Beynin gelişimini engelleyer, DNA tahribatı oluşturan, akciğere ciddi hasarlar veren, vücutta iltilah oluşturan, ani felç ve kalp krizi riski yaşatan ve kanser riskini ikiye katlayan bu puff barlar her yerde rahatlıkla satılırken, uzmanlar 18 yaş sınırının da ihlal edildiği bu sigaralar konusunda uyarmaya devam ediyor.