TEİAŞ, İŞKUR üzerinden istihdam edilmek üzere Van dahil birçok ilde personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular 15-19 Ocak 2024 tarihleri arasında 5 gün içinde Türkiye İş Kurumu İl/Şube Müdürlüklerinden, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak) veya e- Devlet üzerinden başvurularını yapabilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru için aranan şartlar henüz açıklanmazken, adaylardan aranacak şartlar İŞKUR iş ilanlarında ve TEİAŞ internet sitesinden ilan edilecek. İlanın İŞKUR internet sitesinden yayımlandığı tarihten itibaren (15 19/01/2024 tarihleri arası) 5 gün içinde Türkiye İş Kurumu İl/Şube Müdürlüklerinden, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak) veya e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecektir.

İŞKUR üzerinden başvuru yapan adaylardan;

- Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile

- Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir.

Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacaktır.

İş gücü talebi; Elektronik Teknisyenleri için bölgesel düzeyde, inşaat ve elektrik teknisyenleri içinse il düzeyinde karşılanacaktır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler TEİAŞ internet sitesinin (www.teias.gov.tr) "duyurular" kısmından ilan edilecektir.

Talep şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılan adayların başvuruları kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında sonlandırılabilecektir.

SÖZLÜ SINAVA KATILACAK ADAYLARIN BELİRLENMESİ

İŞKUR'a başvuru yapan ve isimleri Şirketimize gönderilen adaylardan;

Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir.

22 İŞÇİ ALINACAK

TEİAŞ tarafından yayımlanmış olan ilan ile farklı kadrolarda toplamda 22 kamu işçi alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar; Sürekli İşçi, Engelli İşçi ve Eski Hükümlü İşçi statüsünde gerçekleştirilecektir.

15 Teknisyen ( 2 Elektronik, 12 İnşaat ve 1 Elektrik ),

1 Tekniker ( Elektrik Teknikeri ),

2 Eski Hükümlü Büro İşçisi,

4 Engelli Büro İşçisi alımı yapacak.

HANGİ ŞEHİRLERDE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK?

İstanbul,

Bursa,

Isparta,

Ankara,

Konya,

Kayseri,

Gaziantep,

Erzurum,

Batman,

Van,

Denizli,

Kastamonu,

Elazığ,

Vanlılar dikkat! 3 ilçede elektrikler kesilecek Vanlılar dikkat! 3 ilçede elektrikler kesilecek

Trabzon,

Adana’da alım işçi alımı yapacak.

Editör: Necmettin Dursun