478 Kadın Kolları üyesine sertifikaları İl Başkanımız Emre Güray, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Abdulahat Arvas, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Gülşen Orhan, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas tarafından takdim edildi.

“HALKIMIZIN DERTLERİNİ SIKINTILARINI DİNLEYİP ÇÖZÜM ÜRETMEYE GAYRET EDİYORUZ”

İl Başkanı Emre Güray toplantıda yaptığı konuşmada " Siyaset Akademisi benim için ayrı bir önem taşıyor. Daha önce yaptığımız çalışmalar neticesinde Siyaset Akademisinde Türkiye 3.sü olarak ödülümüzü Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden almıştık. Yerel seçimlere yaklaştığımız bugünlerde gece gündüz demeden çalışıyoruz ve aralıksız olarak sahada halkımızla bir araya gelerek onların dertlerini sıkıntılarını dinleyip çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Siz Ak kadınların yaptığı çalışmalar bizzat şahsım ve teşkilatımızca takdirle karşılanmaktadır. Sizlerin çalışmaları bizlere güç vermektedir. Allah hepinizden razı olsun teşekkür ediyorum. Allah izin verirse 7 Şubat Çarşamba günü  Aday Tanıtım Programında teşkilatımızla buluşarak İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı kamuoyuna duyuracağız. 31 Mart 2024 Seçimleri için Hazırız, Kararlıyız.” Dedi.

Baharın gelişiyle Van yağışa doydu! Baharın gelişiyle Van yağışa doydu!

ARVAS: KENDİNİ YENİLEYEN YENİLİKÇİ BİR PARTİYİZ

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, “Görevin kendilerine tevdi edildiğinden beri sürekli olarak sahada seçmenlerimizle birlikteyiz. İnşallah Van teşkilatı olarak çok çalışıp hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerimizin tümünü evelAllah kazanacağız. Allah bizi halkımıza ve Cumhurbaşkanımıza karşı mahçup etmesin” İfadelerini kullandı.

Bu programı 30 büyükşehirde planladıklarını aktaran Karademir, "6 bin 700 katılımcımız oldu. Eğitimlerimiz 3 hafta sürdü. 8 ders başlığında yaptık. Bunlar kadınların iletişim becerilerini artırabilecek dersler ya da dış politika, yakın siyasi tarihimiz, kadın politikalarını, kadın girişimciliğine yönelik faaliyetleri anlattığımız derslerimiz. Kursu başarıyla tamamlayan kadınları kutluyorum." dedi.

AK Parti Kadın Kolları MKYK üyesi Dora Kübra Yıldız da "Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman kadınlara değer veriyor. Çünkü kadın kapı kapı dolaşıyor. O yüzden sizler o kadar dirayetli, o kadar güçlü, o kadar kendinizden emin olmuşsunuz ki burada terörü de bitirdiniz. Sizlere helal olsun. Sizlerin olduğu yerde bizler daha güçlüyüz." ifadelerini kullandı.

“BİZLER HEM ANNE OLARAK EVİMİZİ HEM SİYASETÇİ OLARAK SAHAYI BOŞ BIRAKMIYORUZ”

Siyasette biz kadınların yeri başkadır, Bizler hem anne olarak evimizi hem siyasetçi olarak sahayı boş bırakmadıklarını söyleyen İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, “Bugün de 478 Kadın Kolları Teşkilat mensubuna eğitim sonucunda sertifikalarını vereceğimiz için çok mutluyuz. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Genel Merkez Kadın kolları MYK  Ar-Ge Birim Başkanı  Zülal Karademir'e Genel Merkez Kadın Kolları yönetim kurulu MKYK üyesi Dora Kübra Yılmaz'a İl Başkanımız Emre Güray'a Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Abdulahat Arvas'a, Cumhurbaşkanı başdanışmanı  Gülşen Orhan ve Belediye Başkanlarımıza ve tüm misafirlerimize sonsuz şükranlarımı sunarım dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ