Kasım ayında başlattığı aday adaylığı sürecini Aralık ayı itibariyle tamamlayıp adaylarını peyder pey açıklayan AK Parti’nin Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Abdulahat Arvas açıklanmıştı. Uzun süren çalışmalar, yoklamalar, görüşmeler neticesinde Mart 2024 seçimleri için aday gösteren AK Parti’de seçim kampanyaları da resmen başladı. Henüz ilçe belediye başkan adaylarını belirlemese de seçim çalışmalarına büyükşehir ile start veren AK Parti’nin Van adayı Arvas, resmi ilan sonrası ilk kez Van’a geldi. Günlerdir Van’a gelişi ile ilgili duyurular yapılan Arvas, Van havalimanında büyük bir kalabalık ile karşılandı. Ardından parti önünde parti milletvekili, belediye başkanları ve teşkilat mensuplarının katılımıyla mini bir miting düzenlenirken Arvas burada yaptığı konuşmasında ilk mesajlarını verdi. “Van’ı şahlandıracak projeler hazırladık” diyerek belediye için ciddi çalışmalar hazırladıklarını ifade ederken adaylığı için ise, “Ben sizdenim, sizde bendensiniz. Yabancı değilsiniz ki. Birbirimizin derdini, meselelerini biliyoruz. Şehrimizi de iyi biliyoruz.” Dedi.

393De946 Ce75 4A72 8Aa6 Fe148Bd29903

ARVAS, VAN’A GELEREK SEÇİM ÇALIŞMALARININ STARTIN VERDİ

Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Abdulahat Arvas, Van’a aday olarak geldiği ilk ziyaretinde coşkuyla karşılandı. Sabah saatlerinde Van Ferit Melen Havalimanı’nda karşılanan Arvas’ı binlerce kişi karşıladı. Yüzlerce araçlık konvoy AK Parti Van İl Başkanlığına gelirken, başkan adayı Arvas burada halkla bir araya geldi. Milletvekillerinin, il başkanının da konuşmalar yaptığı buluşmada konuşan Arvas hem adaylığı hem de yerel yönetim sürecine dair mesajlar palaştı.

Arvassss

ARVAS: RABBİM BİZİ MAHÇUP ETMESİN

Programda konuşan Arvas, sözlerine teşekkür ederek başladı: “Bu şehre gönül vermiş, bu şehrin taşında toprağında emeği olan, şehrine sevdalı kıymetli vefakâr cefakâr kadirşinas asil hemşerilerim; Sizlere hizmet etmek üzere yeniden yola çıktım. Halkımızın önerisiyle,  her kademede görev alan değerli teşkilatımızın bütün mensuplarına, genel başkan yardımcılarımız, koordinatörlerimize, bizleri önerenlere ve bu görevi bana layık gören Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız, davamızın lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi şükranlarımı sunarım. Yıllardır sizlere hizmet etmeyi, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeyi bir görev olarak bildim. Yüce Rabbim bizleri kendisine ve halkımıza karşı mahcup etmesin.”

“GELİN HEP BİRLİKTE ŞEHRİMİZİ YÖNETELİM”

Arvas, Van’ın hak ettiği projelere kavuşacağını dile getirerek, “Yine ve yeniden kutlu bir yola çıkıyoruz. 2004 yılından bu yana hizmete susayan şehrimizi sizlerle beraber AK Parti belediyeciliği ile buluşturmak istiyoruz. Şehrin gelişmesi kalkınması istikrarı huzurlu yaşanabilir kent olması yerel yönetimlerden başlar. Güçlü iktidar güçlü yerel yönetimle şehrimiz mega projelerle hak ettiği konuma kavuşacaktır. Biliyorum ki siz kıymetli Vanlı kardeşlerim de şehriniz için aynı hissiyatı ve hasreti yıllardır taşıyorsunuz. O yüzden gelin hep birlikte, bir kez daha şehrimizi birlikte yönetelim. Artık zaman tamam. Çok çektik yeter ihlas gayret samimiyetle tamam dersen bu iş Allah’ın izniyle olacaktır biz hazırız ve kararlıyız ama siz olmadan olmaz haydi bismillah hep beraber güçlü bir iradeyle çocuklarımız için, gençlerimiz için, annelerimiz için, bacılarımız için, yaşlılarımız için bu şehri yeniden inşa ihya ve kalkındıralım. Hak ettiği hizmetler süratli bir şeklinde gelsin” dedi.

D487B7E3 9199 4551 Ac72 53F7Cea54056

ARVAS: VAN’I HAK ETTİĞİ BELEDİYECİLİK HİZMETİNDEN MAHRUM BIRAKMAYACAĞIZ

Van’ı hak ettiği belediyecilik hizmetlerinden mahrum bırakmayacaklarını belirten Arvas, “Bizim şehrimize, insanımıza olan sevdamız, hizmet aşkımız hiçbir zaman azalmadı, aksine gün geçtikçe daha da çok arttı. Çünkü biz Allah rızası için yola çıktık. Niyet hayır akıbet hayır. İhlas samimiyet gayret sefer bizden takdir rabbimizdendir. En hayırlınız halkına hizmet edendir hayra anahtar şerre kilit olmak asli görevimizdir. Bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Yanlışa, hileye, yalana harama bulaşmadık, bulaşmayacağız. Aldatmadık aldanmayacağız da.”

“ŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

“Davamız hak, yolumuz ak alnımız paktır. Beytülmal bekçi, projelerin mimarı şehrül-emin olacağız. Herkesin hakkını hukukunu koruyacağız. Adaleti hâkim kılacağız. Kardeşlik hukukunu, birliğimizi yeniden daha güçlü bir biçimde tesis edeceğiz. Şehir ahlakını ve sosyal barışı inşa edeceğiz. Hiç kimsenin aramıza girmesine izin vermeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Saygıda kusur etmeyeceğiz. Ayrım yapmadık, yapmayacağız. Bir olacağız, birlik olacağız, şehrimize, insanımıza sahip çıkacağız. Hiç kimseyi geride bırakmayacağız, hak ettiği belediyecilik hizmetinden mahrum bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Arvassssyuıytuto

“SORUNLARIN FARKINDAYIM”

Arvas, Van’ın sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini aktararak, “Her ilçemizi, her köyümüzü, her mahallemizi biliyorum. Şehrimi biliyorum ve çok da seviyorum yabancısı değilim meclisi de, bakanlıkları da, Ankara’yı da iyi biliyorum. Bütün sorunların farkındayım. Hamdolsun çözüm yollarını da biliyorum. İşi ehline bilene tevdi etmek milletimizin yararına şehrimizin kalkınmasına vesile olacaktır. Şehrin sorunlarını bilen biriyle ve sorunları bilmeyen şehri tanımayan yabancıyla bir olur mu? Geçmişte olduğu gibi yine projelerimizle birlikte sorunlarımızı çözeceğiz. Emin, liyakat ve meşveret ehli ekibimizle alanında ihtisas sahibi ilim ve bilim insanlarıyla, teknik bir kadroyla yakın bir zamanda yapacağımız toplantıyla hazırladığımız projelerimizi kamuoyuna ve sizlere takdim edeceğiz” diye aktardı.

“VAN’IMIZI ŞAHLANDIRACAK PROJELER HAZIRLADIK”

Van’ı şahlandıracak projeler hazırladıklarını dile getiren Arvas şunları aktardı: “Van’ımızı şahlandıracak insan yaşam merkezli, imar, altyapı, ulaşım, kırsal kalkınma, turizm, sanayi, ticaret, kültür ve sanat, spor, çevre birçok projeyle başta olmak üzere her alanda projeler hazırladık. Hem devam eden projelerimizi tamamlayacağız, hem de yeni projelerle karşınıza çıkacağız. Hiçbir konuyu atlamadık. Hayal, boş vaatler değil çünkü gerçek belediyecilik AK Parti’nin erdemli kadrolarının işidir. İşi ehline vermek erdemliliktir. Şehrimizi her alanda geliştireceğiz, kalkındıracağız. Yaşanabilir, kaliteli huzurlu, refah düzeyi yüksek, herkesin kendini güvende hissettiği bir şehri yeniden imar inşa ve ihya edeceğiz. Tabandan tavana bütün seslere kulak vereceğiz. Sizin sesiniz, sizin vicdanınız olacağız. Biz yabancı değil sizdeniz. Şehrimizi bütün değerleriyle yeniden buluşturacağız. Yerinde saymanın, problem çıkarmanın zamanı değil. Milletimizin öngörüsü ve feraseti artık buna izin vermeyecektir.”

ARVAS: 1 NİSAN SABAHI GÜNEŞLİ BİR GÜNE HEP BERABER UYANALIM

Hep beraber kazanacağız diyen Arvas, “Çocuklarımıza olan borcumuzu ödemek için, gelin hep birlikte canla başla çalışalım. Bu şehre olan sevdamızı bir kez daha gösterelim. İnşallah 13 ilçe belediyesiyle beraber seçimi kazanalım. 1 Nisan sabahı güneşli bir güne hep beraber uyanalım. Devletimiz güçlüdür. Devlet millet kaynaşmasını beraber başlatalım, aradaki bariyeri kaldıralım, bizleri biz yapan değerlerimize yapışalım. Hep beraber doğru istikamette yürüyelim. Başarmak elimizde. Belediyemize olan hasretimiz son bulsun. Yapacak çok işimiz var. Memleketimiz ile ilgili önümüzde bir fırsat var. Bu fırsatı kaçırmamak veya bir beş yıl daha ertelememek için önümüzdeki günleri verimli değerlendireceğiz. Hep beraber kazanacağız. İnancımız kavidir. Bu seçim benlik senlik davası değil, memleket meselesidir. Şimdiden yapacağınız çalışma, gayret ve destekleriniz için sizlere her birinize ayrı ayrı sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Cumhur ittifakımıza destek ve teveccühlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

“BEN SİZDENİM, SİZ DE BENDENSİNİZ”

Arvas, milletin hasret kaldığı hizmete ulaşacağını belirterek, “Hepimiz artık hazırız. Allah’ın izniyle artık yeter diyoruz. Bugüne kadar çektiğimiz çile, ıstırap, hakaret ve haksızlığa artık yeter diyoruz. Biz kendi şehrimize sahip çıkacağız. Şehrimiz neden geri kalıyor peki? Yurdumuz neden hizmetlerden geri kalıyor? Ben sizdenim, sizde bendensiniz. Yabancı değilsiniz ki. Birbirimizin derdini, meselelerini biliyoruz. Şehrimizi de iyi biliyoruz. Biz eğer şehrimizi yabancılara teslim edersek onlar bizi tanımaz ki! Onlar Ankara’yı da, hükümeti de bilmez ki! Ama bizim kimseyle bir derdimiz yok. Biz AK Parti ailesi olarak, Cumhur ittifakı olarak birbirimize yeteriz. Eğer biz ayaklarımızın üstünde durabilirsek, Allah’ın izniyle milletimizin hasret kaldığı o hizmete ulaşacağız. AK Parti belediyeciliği için bu kez el ele verip Sayın Cumhurbaşkanımıza diyeceğiz biz Van’ı kazandık siz bize hizmet gönder. Allah yardımcınız olsun. Kalın sağlıcakla” dedi.

Arvasssskghjlnbl

“AMACIMIZ MEMLEKETİMİZE HİZMET ETMEK

Arvas: Van için bir çıkış noktasındayız, seçimi kazanacağız! Arvas: Van için bir çıkış noktasındayız, seçimi kazanacağız!

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Arvas, akşam saatlerinde de teşkilat mensuplarıyla yemekte bir araya geldi. Burada konuşan Arvas, amacının memleketine hizmet etmek olduğunu dile getirerek, “Nasibe inanıyoruz. Nasipse varsa ben istemesem bile olacak. Eğer nasipte yoksa ben ve bütün teşkilatımız istese de olmayacak. Biz buna inanıyoruz. Bizim amacımız memleketimize hizmet etmek. Van 20 yıla yakındır AK Parti belediyeciliği ile buluşamadı. Bizden çok geride olan iller AK Parti belediyeciliği ile buluştukları için çok ileriye gittiler. Oysa Van büyükşehir. Van’ın Diyarbakır’la, Gaziantep’le yarışması gerekirdi. Yerel yönetimler şehrin lokomotifidir. Ankara’yı bilmeyen, Ankara ile barışık olmayan, Bakanlar ile çatışan bir adayı seçerseniz istemeyi reddeder, halkı ve şehri cezalandırır. Biz bunu yaşadık. Cumhurbaşkanımız, “Size güveniyoruz, sizinle Van’ı alalım ve Van’ı uçuralım” dedi. Cumhurbaşkanımız hangi sözü vermişse tutmuştur. İktidar AK Parti’de, devlet AK Parti’de. Eğer biz yereli de AK Parti ile buluşturursak üç tane güç elimizde olur” diye aktardı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER / FATMA NUR POLATCAN- ZENÜN YEŞİL