Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan adayı Arvas, ilk olarak Hak-İş sendikasıyla ve Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (SDİ) üyeleriyle görüştü. Büyükşehir adayı daha sonra kentin en işlek caddelerinden olan Cumhuriyet Caddesi’nde esnafla bir araya geldi. Arvas’a AK Parti İl Başkan Yardımcısı Abdullah Çalım, Cumhurbaşkanı başdanışmanı Gülşen Orhan ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Esnafa "hayırlı işler" dileyerek sohbet eden Arvas, talep ve önerileri dinledi, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Esnaflar ve vatandaşlar büyükşehir adayı Arvas’ı çok sıcak birşkarşılayarak şehrin özellikle hizmetlere ve projelere hasret kaldığını söyledi.  Arvas, 31 Mart'tan sonra Van’ı hak ettiği yarınlarla ve yerel hizmetlerle buluşturacaklarını söyledi. 


“DAHA İYİ, KONFORLU BİR ŞEHİRDE YAŞAMAK HER VANLININ HAKKIDIR”

Kendisine oy veren vermeyen herkesin hizmetkarı olacağını ifade eden Arvas, şunları kaydetti: "Bu şehrin yeni bir yöne ihtiyacı var. Daha önce denediğimiz, tecrübe ettiğimiz yollar şehrin gelişmesine maalesef katkı sunmadı. Van'ı yerelde hizmetle buluşturacağız. Sizlerin projelerini, taleplerini ve önerilerini her zaman dikkate alacağız. Biz şehrimizin hizmetine talibiz. Şehrimize en güzel hizmeti getireceğiz. Geçmiş dönemde parlamentoda üstlendiğimiz misyon ne ise yine o misyon ve sorumlulukla hareket edeceğiz.

Van'da ambulans uçak travma tedavisi gören hasta için havalandı! Van'da ambulans uçak travma tedavisi gören hasta için havalandı!

Sayın Cumhurbaşkanımız bize ciddi bir kredi açtı, kendisinin destekleriyle şehrimizi yerel hizmet noktasında çok farklı bir yere taşıyabiliriz. Van’ımızla ilgili birçok güzel düşüncemiz var. Tabi sadece düşünce aşamasında değiliz, projelerimizi de var. Proje ekibimiz çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Bu projeleri de en kısa sürede basınla ve kamuoyuyla paylaşacağız. El ele verelim şehrimizi yönetelim. Bunu başarabiliriz. Daha iyi, konforlu bir şehirde yaşamak her Vanlının hakkıdır"

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ