Van Emniyet Müdürlüğü son bir hafta da gerçekleştirdiği operasyonlarda hırsızlık, insan kaçakçılığı ticareti ve aranması olan şahıslara yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda 33 kişi gözaltına alınırken 16 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği görevlilerince yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Van ve 8 ilde eş zamanlı operasyon: 88 kişi yakalandı! Van ve 8 ilde eş zamanlı operasyon: 88 kişi yakalandı!

27 ŞAHIS YAKALANDI, 16 KİŞİ TUTUKLANDI

Açıklamada, “6136 ve 5729 Sayılı Kanuna Muhalefet olaylarında; 2 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet fişek, 3 adet kurusıkı tabanca, 14 adet kurusıkı tabanca fişeği ve 1 adet bıçak ele geçirilmiştir. Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen 1 adet elektrikli bisiklet ele geçirilmiş ve sahibine teslim edilmiştir. Diğer suçlardan da 655 paket kaçak sigara ele geçirilmiş, 4 şahsa kumar oynamaktan 16 bin 220 TL, 2 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan 34 bin TL idari para cezası uygulanmıştır. Aranması bulunan ve çeşitli suçlardan adli işlem yapılan 27 şahıs yakalanmış, toplamda 30 yıl hapis cezası bulunan 15 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.

1 kişi TUTUKLANDI

"Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 6 kişiden biri tutuklandı. Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan operasyonlarda; 6 organizatör hakkında adli işlem yapılmış, 1 organizatör tutuklanmıştır” denildi.