Van’ın susuzluk sorunu krize dönüştü. Sorunun çözülmesi için ardı ardına çağrılar sürerken,Van’a Vefa Platformu Başkanı Osman Yıldız da kentteki su sorunun çözülmesi gerektiğine dikkat çekerek, önemli açıklamalarda bulundu.

VAN’A VEFA PLATFORMU VASKİ İLE İLGİLİ NET KONUŞTU!

VASKİ ile ilgili konuşan Van’a Vefa Platformu Başkanı Osman Yıldız, “Bugün yapılan toplantıda adeta Van’ın kanayan yarasını bir tarafa bıraktık Van’a ve Vanlıya yerine getirmediği görevleri nedeniyle bir hakaret olarak gördüğümüz VASKİ’nin işgüzarlığı görev liyakatsızlığı ve yapılmayan hizmetleri konuşulmuştur. Uzun bir süredir kayyum atamalarıyla kah eş, dost, ahbap kah kayyumun il dışından çalışma arkadaşı kah da vasıfsız sadece üst şahıs tarafından otur kalktan başka hiçbir işe yaramayan şahıslarla yönetilmeye çalışılan bu kurum artık asıl görevlerinin hiçbirini yerine getirmemeye başlamıştır. Yaz boyunca memleketimize gelen yerli ve yabancı turistlerle nüfus sayısı 2 milyona yaklaşan bir büyük şehri susuz bırakarak, herhalde Türkiye’yi bırakın dünyada eşi benzeri olmayan bir olaya imza atmıştır. Ve bu problem halen devam etmektedir.” Dedi.

 EN UCUZ SU VAN’DA SÖYLEMİ VAR AMA…

Yıldız, cümlelerini şöyle sürdürdü: “Yine bu kurumun yeni vukuatı susuz bırakılan vatandaşa her ay katlanarak çok yüksek faturaların oluşturulmasına şahitlik etmeye başladık. Ülke olarak vatandaşın alım gücünün bu kadar düştüğü dönemde memleketimizin dört tarafı boşa akan sularla doluyken, ‘ülkemizde en ucuz suyunu Van’da belediye olarak biz vatandaşa veriyoruz’ söylemini dolanıyor ama Vanlı vatandaş elektrik ve doğal gaz faturasından çok su parası ödemeye mahkum edilmiştir. Bugüne kadar kurum bütçesini usulsüz ve hovarda bir şekilde kullanarak boşaltıp sonrasında bu patavatsızlığın faturasını vatandaşa kesmenin hiçbir şekilde mantıklı açıklaması olamaz. Van’a Vefa Platformu olarak muhatap kurumun ivedilikle başta sorumlu olduğu görevinin bilincinde olarak vatandaşın yaşadığı mağduriyetlerin acilen giderilmesi ve ayrıca bu kadar vukatlı bu kadar vasıfsız birinin halen bu kurumun başında olmasını hayretler içinde izliyoruz.

“ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEK KARDIR”

 Yıldız, “Toplum tarafından istenmeyen bir kişi olarak ilan edilen bu amirin ivedilikle görevinden alınması ve yine acilen kurumun adeta bir çiftlik gibi yönetilmesine son verilip liyakatlı Van sevdalısı Vanlıya hizmetkarlık yapabilecek işin ehli bir kadroyla zararın neresinden dönersek kardır, sözüne istinaden yönetimin güncellenmesidir. Sonuç olarak başta Van’a Vefa Platformu olarak bizler ve Van kamuoyunda oluşan beklenti ilgili şahsın başta iktidar milletvekilleri olmak üzere kurumdan sorumlu mülkü amir tarafından artık vakit kaybetmeden görevinden alınmasıdır artık Van halkının bu şahsın vukatlarından bir tanesini daha kaldırma sabrı kalmamıştır. Tüm Van kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.” İfadelerini kullandı.

AKOM uyardı; mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmayın AKOM uyardı; mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmayın

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: ÇETİN DEMİR