ŞEHRİVAN HABER: FATMA NUR POLATCAN-ZENÜN YEŞİL 

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçim takvimi işlemeye devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin kesinleşen aday listelerini internet sitesinde yayımladı.

Seçim çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği Van’da da 13 ilçede aday olan isimler belli oldu. İşte Van’da parti parti 13 ilçenin belediye başkan adayları, meslekleri ve öğrenim durumları…

BAHÇESARAY BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI 

Adalet ve Kalkınma Partisi- Remzi Orhan- Memur- Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti- İlhami Burta Serbest Meslek Ortaokul/Lise Yeniden Refah Partisi- Meki Arvas- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Ayvaz Hazir- İnşaat Mühendisi-Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Türkiye Partisi-Ahmet Karakoç-Serbest Meslek-Ortaokul/Lise Cumhuriyet Halk Partisi- Gülten Orhan- Ev Hanımı- Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi- İskender Botan- Esnaf- Ortaokul/Lise Demokrasi ve Atılım Partisi- İbrahim Tiryak- İnşaat Yüksek Mühendisi- Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi- Kayhan Kılıç- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise
Bağımsız- Mehmet Garip Aykut- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise 

BAŞKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Zeydan'dan çarpıcı seçim değerlendirmesi Zeydan'dan çarpıcı seçim değerlendirmesi

Adalet ve Kalkınma Partisi- Lukman Ertuş- Müteahhit- Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti- Hikmet Kızıltaş- Muhasebe- Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi- Murat Karadeniz- Serbest Meslek- Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Şengül Polat- Siyasetçi- Ortaokul/Lise
Bağımsız Türkiye Partisi- Hasan Ergin- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi- İbrahim Teyfun- Esnaf- Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi- Abdulvahap Akkaya- Pazarlamacı- Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi- Burhan Güngör- Emekli- İlkokul
Bağımsız- İsmail Ayaz- Eczacı- Üniversite/Yüksekokul 

ÇALDIRAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- Ferman Yıldırım- İş İnsanı- Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi- Coşkun Saltıkalp- İş İnsanı- Ortaokul/Lise
Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi- Hatice Atabay Gündoğdu- İşletmeci-Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Türkiye Partisi- Mustafa Ağyar- Serbest- Meslek İlkokul
Cumhuriyet Halk Partisi- Yakup Aladağ- Çiftçi- İlkokul
Hür Dava Partisi- Erkan Gül- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise
Saadet Partisi- Rıdvan Şahin- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise 

ÇATAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- Abdurrahman Şeylan- İş Adamı- Ortaokul/Lise
İyi Parti- Cevdet Yılmaz- Serbest- Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi- Emrullah Aydoğan- Esnaf, İş Adamı- Ortaokul/Lise
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Reşat Eraslan- Üniversite/Yüksekokul
Zafer Partisi- Rahime Cansu Çelik- Serbest- Ortaokul/Lise
Bağımsız Türkiye Partisi- Reşit Çoşkun- Serbest- Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi- Yüksel Eraslan- Serbest- Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi- Muhammet Gültepe- Üniversite/Yüksekokul
Demokrasi ve Atılım Partisi- Zilan Baysal- İşçi- Ortaokul/Lise
Saadet Partisi- Mirza Salçuk- Esnaf- Üniversite/Yüksekokul 

EDREMİT BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- İsmail Say- Avukat- Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti- Tevfik Polat- Esnaf- İlkokul
Yeniden Refah Partisi- Güven Turgul- İş İnsanı- Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Rabia Başak Koç- Siyasetçi- Ortaokul/Lise
Zafer Partisi- Alper Karakoyunlu- Öğrenci- Ortaokul/Lise
Halkın Kurtuluş Partisi- Yahya Kemal Keçeci- İşçi- Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Türkiye Partisi- Maşuk Siyahtaş- Serbest- Üniversite/Yüksekokul
Gelecek Partisi- Halit Bitik- Esnaf- Üniversite/Yüksekokul
Cumhuriyet Halk Partisi- Rıza Özcan- Avukat- Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi- Erdal Sümen- Muhasebeci- Ortaokul/Lise
Hak ve Özgürlükler Partisi- Aydın Ukay- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise
Demokrasi ve Atılım Partisi- Afet Kuşman Özkaçmaz- Öğretmen- Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız- Beytullah Şakar- Emlak- Ortaokul/Lise 

ERCİŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- Fatih Çiftci- Avukat- Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti- Mustafa Bay- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi- Şahin Yağar- İş İnsanı- Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Baran Bilici- Avukat- Üniversite/Yüksekokul
Zafer Partisi- Kürşat Türkata- Serbest Meslek- İlkokul
Bağımsız Türkiye Partisi- Nurcan Yeşilalan- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise
Gelecek Partisi- Ömer Fidan- İşletmeci- Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi- Yusuf İzzettin Kılıç- Çiftçi- İlkokul
Hür Dava Partisi- Musa Demir- Esnaf- Ortaokul/Lise
Demokrat Parti- Veysel Demirdaş- Serbest Meslek- İlkokul
Bağımsız- Ömer Faruk Ağaoğlu- Emekli- Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız- Lokman Çavaş- Serbest- Ortaokul/Lise 

GEVAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- Murat Sezer- Müfettiş- Üniversite/Yüksekokul
Yeniden Refah Partisi- Bedirhan Erdem- İş İnsanı- Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Ruknettin Hakan- Siyasetçi- Ortaokul/Lise
Zafer Partisi- Tuğra Öğün- Öğrenci- Ortaokul/Lise
Bağımsız Türkiye Partisi- Metin Keman- Serbest- Üniversite/Yüksekokul
Cumhuriyet Halk Partisi- İsa Baran- Çiftçi- Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi- Ayhan Aydın- Serbest- İlkokul
Saadet Partisi- İdris Aksona- Emekli- Ortaokul/Lise

GÜRPINAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- Hayrullah Tanış- İş İnsanı- Ortaokul/Lise Yeniden Refah Partisi- Mehmet Toprak- Esnaf- Ortaokul/Lise Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Mehmet Tahir Ertaş- Mühendis- Üniversite/Yüksekokul Zafer Partisi- Fatih Korkmaz- Serbest- Ortaokul/Lise
Bağımsız Türkiye Partisi- Fatih Durmuş- Serbest- Ortaokul/Lise
Gelecek Partisi- Saddık Üçer- Esnaf- Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi- Eşref Can- İlkokul
Hür Dava Partisi- Fevzi Doğan- Serbest- Ortaokul/Lise
Adalet Birlik Partisi- Aydın Taşar- İşletmeci- Ortaokul/Lise 

İPEKYOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- İsa Berge- İş Adamı- Üniversite/Yüksekokul İyi Parti- Serkan Saygın- İş İnsanı- Ortaokul/Lise
Büyük Birlik Partisi- Yusuf Coşar- Emekli- İlkokul
Memleket Partisi- Yeşim Yılmaz- İşçi- Üniversite/Yüksekokul
Demokratik Sol Parti- İbrahim Önal- Serbest- Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi- Mehmet Bilici- İş İnsanı- Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Cevdet Altındağ- Ziraat Mühendisi- Üniversite/Yüksekokul
Zafer Partisi- Ahmet Efkan Filiz- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise
Halkın Kurtuluş Partisi- Berfin Nalinci- Moleküler Biyolog- Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Türkiye Partisi- Mustafa Berge- Serbest Meslek- Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi- Ömer Doğan- Esnaf- Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi- Bedri Bor- Esnaf- Ortaokul/Lise
Hak ve Özgürlükler Partisi- Fahri Orman- Serbest- Üniversite/Yüksekokul
Milli Yol Partisi- İlknur Bilgili- Sağlık Çalışanı- Üniversite/Yüksekokul
Demokrasi ve Atılım Partisi- Cahit Kundakçı- Noter Katibi- Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi- Yılmaz Kılıç- Esnaf- Üniversite/Yüksekokul

Bağımsız- Muammer Takıs- İşçi- Ortaokul/Lise 

MURADİYE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- Yıldırım Eyyübi Mehmetağaoğlu- Öğretmen- Üniversite/Yüksekokul
Yeniden Refah Partisi- Nezir Güler- Esnaf- Ortaokul/Lise
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Hediye Sayiner- Siyasetçi- İlkokul
Bağımsız Türkiye Partisi- İsmet Topcu- Serbest- İlkokul
Cumhuriyet Halk Partisi- Fırat Bayçınar- Esnaf- Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi- Kazim Bilici- Serbest- Üniversite/Yüksekokul
Saadet Partisi- Bilal Sangan- Veteriner Hekim- Üniversite/Yüksekokul

ÖZALP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- Atakan Gönülçeken- İş Adamı- İlkokul
İyi Parti- Aslan Baylan- Serbest- İlkokul
Yeniden Refah Partisi- Kemal Şahin- Serbest- Ortaokul/Lise
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Sakine Kutpınar- Siyasetçi- Ortaokul/Lise
Zafer Partisi- Hadice Atbinici
Bağımsız Türkiye Partisi- Mustafa Çelik- Serbest- Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi- Oktay Sağlam- Esnaf- Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi- Seyithan Erçiçek
Milli Yol Partisi- Ali Bayraktutan- İlkokul
Saadet Partisi- Abdüssemet Keskin- İlkokul

SARAY BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI 

Adalet ve Kalkınma Partisi- Mehmet Minfer Çelebi- Ortaokul/Lise
İyi Parti- Kenan Şenkal- Serbest- Meslek- İlkokul
Yeniden Refah Partisi- Dilber Gürbüzel- Öğretmen- Üniversite/Yüksekokul
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Davut Acar- Ziraatçı- Üniversite/Yüksekokul
Zafer Partisi- Cevriye Yavuz Doğan- Üniversite/Yüksekokul
Bağımsız Türkiye Partisi- Nurullah Tarhan- Serbest Meslek
Cumhuriyet Halk Partisi- Kemalettin Araci- İş İnsanı- Ortaokul/Lise
Hür Dava Partisi- Kasım Keklik- Ortaokul/Lise
Saadet Partisi- Mustafa Terim- Ortaokul/Lise

TUŞBA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi- Süleyman Oflas- İnşaat Mühendisi- Üniversite/Yüksekokul
İyi Parti- Selim Özgökçe- Esnaf- Ortaokul/Lise
Büyük Birlik Partisi- Mevlüt Kaya- Emekli- Ortaokul/Lise
Yeniden Refah Partisi- Nayif Şabu- Emekli- Ortaokul/Lise
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi- Hanım Akkoş- Siyasetçi- İlkokul
Zafer Partisi- Asena Gökçe Benk- Öğretmen- Üniversite/Yüksekokul
Halkın Kurtuluş Partisi- Yılmaz Avcı- İşçi- İlkokul
Bağımsız Türkiye Partisi- Mazlum Durmuş- Serbest- Ortaokul/Lise
Gelecek Partisi- Ali Katılmış- Esnaf- Ortaokul/Lise
Cumhuriyet Halk Partisi- Adil Şahinoğlu- Emekli- Üniversite/Yüksekokul
Hür Dava Partisi- Faruk Tasan- İş Adamı- Üniversite/Yüksekokul
Hak ve Özgürlükler Partisi- Mehmet Hakkı İdoğ- Serbest- İlkokul
Milli Yol Partisi- Emrah Tokmak- Esnaf- Ortaokul/Lise
Demokrasi ve Atılım Partisi- Mustafa Erad- Emekli- Ortaokul/Lise
Bağımsız- Fırat Kuvetli- Esnaf- Ortaokul/Lise

ADAY LİSTELERİ KESİNLEŞTİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin kesinleşen aday listelerini internet sitesinde paylaştı.

SEÇİM TAKVİMİNİN AŞAMALARI

21 Mart: Seçim propagandası ve yasakları başlayacak.
24 Mart: Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtımı tamamlanacak.
30 Mart: Seçim propagandasının sonu.
31 Mart: Oy verme günü.

YSK'nın seçim takvimi kapsamında 27 Ocak'ta çekilen kura ile seçime katılacak siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerleri belirlendi.
Kuraya göre partiler oy pusulasında şöyle sıralandı:

Seçim Listeleriii

VAN’DA OY VERME SAATLERİ

YSK, seçimin mart ayında olması nedeniyle mevsim şartları ve güneşin batış saatini dikkate alarak doğudaki 32 ilde oy verme saatini bir saat erkene aldı. Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis illerinde ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00-16.00 olarak uygulanacak. Bu illerin dışında kalan diğer illerde oy verme saatleri 08.00-17.00 olacak.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER