Van ve ilçelerinde etkisini sürdüren kar yağışından dolayı Saray, Muradiye, Erciş, Özalp ve İpekyolu'nda köy okullarında ve köylerden okullara taşımalı eğitim ile gelen okullarda eğitime 1 gün daha ara verildi.

Saray Kaymakamlığı;

İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle tüm okullarımızda eğitime gün süre ile ara verilmiştir.

Muradiye Kaymakamlığı;

İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve meydana gelebilecek buzlanma olayları nedeniyle;  6 Şubat 2024 Salı günü Eğitim-Öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü;

Bölge’de bir ilk! Van’da o proje yükselmeye devam ediyor Bölge’de bir ilk! Van’da o proje yükselmeye devam ediyor

İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 06.02.2024 salı günü itibariyle tüm köy okullarımız ve taşıma kapsamındaki okullarımız için eğitim ve öğretime 1 günlüğüne ara verilmiştir. Merkez okullarımız veHaydarbey, Yukarı ve Aşağı Işıklı İÖO'nda eğitime devam edilecektir.

Özalp Kaymakamlığı;

İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle;  6 Şubat 2024 Salı günü tüm eğitim-öğretim kurumlarına 1  gün süre ile ara verilmiştir.Ayrıca Kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından hamile, engelli ve kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerine idari izin verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

İpekyolu ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle köy okullarımız ile köylerden gelen taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere 06.02.2024 tarihinde bir günlük tatil kararı alınmıştır. 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ