İl genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği görevlilerince yürütülen çalışmalar son hız devam ediyor. Van Emniyet Müdürlüğü’n yaptığı açıklamada Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 10 organizatörden 7 kişi,  değişik suçlardan ise 44 kişi tutuklandı.

VAN’DA 7 ORGANİZATÖR TUTUKLANDI

Kaybolmuştu, su kanalında ölü bulundu! Kaybolmuştu, su kanalında ölü bulundu!

Van’da "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 10 organizatörden 7’si tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, il genelinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan operasyonlarda; 10 organizatör hakkında adli işlem yapılmış, 7 organizatör tutuklanmıştır” denildi.

VAN’DA DEĞİŞİK SUÇLARDAN 44 KİŞİ TUTUKLANDI!

Van’da değişik suçlardan aranması bulunan 44 şahıs adli makamlarca tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, il genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği görevlilerince yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Yapılan çalışmalar neticesinde 6136 ve 5729 Sayılı Kanuna muhalefet olaylarında; 2 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet kurusıkı tabanca, 52 adet fişek ele geçirilmiştir. Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen 1 adet bisiklet ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzeme sahibine teslim edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından toplam 134 yıl 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 68 şahıs yakalanmış, 44 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ