Arvas: Van için bir çıkış noktasındayız, seçimi kazanacağız! Arvas: Van için bir çıkış noktasındayız, seçimi kazanacağız!

Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen toplantıda projedeki son durumun değerlendirildi. Toplantıya İl Sağlık Müdürümü Muhammed Tosun da katılım sağladı. Toplantıda, Vali Balcı’ya projede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Proje kapsamında şimdiye kadar; 80 bin 419 kadına eğitim verildi. 21 bin 104 kadına rahim ağzı kanseri taraması yapıldı. 30 bin 538 kadına Mamografi çekildi. 14 bin 382 kadına kalın bağırsak kanseri taraması yapıldı. 646 kadın hareketli yaşam etkinliklerine katıldı. 55 bin 844 kadına Danışmanlık Hizmeti verildi. (psikolojik danışmanlık, aile planlaması gibi) Bin 962 kadına Gıda Hijyeni ve Gıda Güvenliği Eğitimi verildi. 2 bin 230 kadına Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildiği belirtildi. Proje kapsamında taramalar sonrası tedavi görmesi gereken kadınlar sağlık merkezlerine yönlendirilerek tedavilerine başlandı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER MERKEZİ