Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için hazırlanan öğrencilere sınav başvuru ücretlerini karşılayacağının müjdesini verdi. Gürpınar Belediyesi, ilçede ikamet eden ve 12. sınıf olan öğrencilerin bu yıl YKS sınav ücretlerini karşılayacak.

BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

08-09 Haziran 2024'de yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular 1-26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

MADDİ DURUMUNA BAKILMAYACAK

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yaptığı açıklamada, bu yıl maddi durumuna bakılmaksızın tüm 12. sınıf öğrencilerinin YKS sınav ücretlerini karşılayacaklarını belirtti. Başkan Tanış, "Eğitim, her bireyin en temel hakkıdır ve gençlerimizin eğitim hakkını desteklemek bizim önceliklerimiz arasındadır. Bu nedenle, ilçemizde YKS'ye girecek olan öğrencilerimizin sınav ücretlerini belediye olarak karşılamaya karar verdik. Öğrencilerimizin sınav stresinden uzaklaşmasını ve kendilerini sınavlara tamamen odaklamasını sağlamayı amaçlıyoruz. Biz her zaman gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Onlar yeter ki gayret etsinler.” dedi.

Başvurular Gürpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

Başvuru İçin Gereken Evraklar

Başvuru Dilekçesi

Öğrenci Belgesi

Kimlik Fotokopisi

Van Büyükşehir’den ücretsiz çocuk kreş hizmeti! Van Büyükşehir’den ücretsiz çocuk kreş hizmeti!

Yerleşim Yeri Belgesi

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ