Muradiye’de kurulan maker atölyesinde kullanıcılar kendi tasarladıkları ürünleri ahşaba işleyerek kendi ürünlerini kendileri yapıyor.

BU ATÖLYEDE PARA YERİNE YETENEK, EZBER BİLGİ YERİNE DENEYİM VAR

Maker atölyesi hakkında konuşan Muradiye Kütüphanesi Müdürü Serdar Baş, “Kütüphanemizde çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Etkinliklerimizden 1 tanesi de maker atölyesidir. Bu ahşap atölyesinde 7’den 70’e herkesin kullanabileceği atölyede, el becerilerimizi geliştirme amaçlı robotik kodlama öncesi hayal gücümüzü geliştirecek ürünleri çıkarıyoruz. Her türlü önlemimizi alarak öğrencilerimize yönelik maker atölyesi etkinliğimizi yapıyoruz. Haftanın 6 günü atölyemiz açık. Tüm kullanıcılarımızı bekliyoruz” dedi.

Bu yollara dikkat... Bayram yoğunluğu başladı! Bu yollara dikkat... Bayram yoğunluğu başladı!

AHŞAP ÜRÜNLER YAPARAK BECERİLERİMİZİ GELİŞTİRDİK

Öğrencilerden Furkan Baş ise Cumhuriyet Ortaokulunda eğitim gördüğünü belirterek, “Burada bir atölye olduğunu öğrendim. Buraya öğrencilerle beraber geldim. Ahşap ürünler yaparak becerilerimizi geliştirdik. Çok güzel bir yer. Güvenlik önlemleri alınarak çalışıyoruz. Herkes burayı kullanabilir. Bizlere bu hizmeti sağladıkları için emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI