Van’da hafta başından itibaren etkili olan sağanak yağış dün akşam saatlerinden itibaren kar yağışına dönüştü. Aralıksız etkili olan sağanak yağış kentte hayatı felç ederken bazı ilçe ve mahallelerde lokal elektrik kesintileri yaşandı. VEDAŞ, kentte yaşan elektrik kesintileriyle ilgili bir açıklama yaptı.

Van’da iki gündür etkili olan sağanak yağış ve kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış ve kar yağışı sonrası yollar kapandı, okullar tatil edildi, bazı ilçe ve mahallelerde ise elektrik kesintileri yaşandı.

SULU KAR VE SAĞANAK YAĞIŞ ELEKTRİK ŞEBEKESİNDE KISMİ ARIZALARA NEDEN OLDU

VEDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, “Van’da dün gece saatlerinde etkili olan sulu kar yağışı, elektrik şebekesinde kısmi arızalara neden olmuştur. Oluşan bu arızalara ekiplerimiz ilk andan itibaren müdahale ederek enerji arzını normal seyrine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Kar ve çığ nedeniyle yolları kapanan bölgelere ulaşım için ilgili kurumlarla iletişim halindeyiz. İl ve ilçe merkezlerinde lokal alanlarda oluşan iletken kopmasına bağlı arızalar da can ve mal güvenliği gözetilerek onarılmaktadır.

ARIZALARI ALO 186 ÇAĞRI MERKEZİNE BİLDİRMELERİ

Tüketicilerimizin iletken kopması ve benzeri arızaları görmeleri durumunda kesinlikle müdahale etmeden Alo 186 çağrı merkezimizi arayarak bildirmelerini kendi can güvenlikleri için önemle rica ederiz.

İŞKUR Van’da 1000 personel alımı yapacak! İşte kontenjanlar ve başvuru şartları İŞKUR Van’da 1000 personel alımı yapacak! İşte kontenjanlar ve başvuru şartları

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ