Banka kredilerinde faiz oranların yüksek olmasından dolayı birçok sektörün olumsuz etkilendiği gibi ikinci el araç piyasası da bu durumdan etkilendi. Otomotiv sektöründe yaşanılan fahiş fiyatlar, yılsonuna doğru da sektörü etkilemeye devam ediyor.

Van İl Emniyet müdürü değişti! İşte atanan yeni isim... Van İl Emniyet müdürü değişti! İşte atanan yeni isim...

İKİ HAFTADA 50 BİN LİRA DÜŞÜŞ YAŞANDI

Ülke genelinde sıfır model araçların satışa çıkarılması ikinci el otomobil fiyatlarının düşmesine neden oldu. Yaşanan bu düşüşten dolayı aracını satmak isteyen vatandaşlar, ikinci el açık oto pazarına akın etti. Cumartesi gününde büyük yoğunluk yaşanan pazarda, araçlardaki fiyat düşüşü dikkat çekti. Birçok aracın fiyatı son iki hafta içerisinde 50 bin lira civarında düştüğü dikkat çekti.

"DÜŞÜŞE RAĞMEN ARAÇLAR SATILMIYOR"

Hida Gültepe, her hafta açık oto pazarına gittiğini ve araç fiyatlarında ciddi bir düşüşün olduğunu söyledi. Sıfır araçların piyasaya girmesi ve uygun faiz seçenekleri nedeniyle ikinci el araçların fiyatının düştüğünü ifade eden Gültepe, “Geçtiğimiz hafta 400 bin lira civarında yazılan aracın bu haftaki fiyatı 370 bin liraya kadar gerilemiş durumdadır. Ancak bu düşüşe rağmen araçlar satılmıyor. Vatandaşlar yetkili bayilerin yaptığı kampanyalardan dolayı sıfır araca yöneliyor” dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI