Van Valiliği, Van’a etkili olması beklenen toz taşınımının yağış anında çamur şeklinde ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.

Van Valisinden yapılan açıklamada

Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların ortlama fiyatı belli oldu! Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların ortlama fiyatı belli oldu!

“ METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME ‼️

Yapılan meteorolojik değerlendirmelere göre;  Doğu Anadolu'da 11.05.2024 Cumartesi etkili olması beklenen toz taşınımının 12.05.2024 Pazar sabah saatlerinden itibaren yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Toz taşınımının Doğu Anadolu’da orta kuvvette olması beklendiğinden hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, yağış anında çamur şeklinde yağış ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması için meteorolojik değerlendirme yayınlanmıştır.  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hazırlayacağı hava tahmin raporlarının ve meteorolojik uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.” İfadeleri kullanıldı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ