Prof. Dr. Ahmet Ercan bir ili daha uyardı: 'Göçüntü deprem' iddiası Prof. Dr. Ahmet Ercan bir ili daha uyardı: 'Göçüntü deprem' iddiası

Haber Merkezi - VEDAŞ, Muş’un Varto ilçesine bağlı Armutkaşı, Leylek, Taşçı, Seki, Karaç, Çaylar, Tuzlu, Küçüktepe ve Yeşildal köylerinin enerji şebekesini yenilemek için 17 Milyon Liralık yatırım gerçekleştirdi.

“ÇOK OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER OLUYOR”

Kırsal bölgelerin elektrik şebekesini yenilemek ve güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden VEDAŞ Muş İl Müdürü Suat Coşar, “2023 yatırım programımız kapsamında köylerimizin enerji altyapısını güçlendiriyoruz. Ekiplerimiz, bu kapsamda Varto ilçemize bağlı köylerde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarımız kapsamında eski ve ekonomik ömrünü yitirmiş tüm şebeke unsurlarını yeniliyoruz. Ağaç direkli eski hatların yerine beton ve demir direkli yeni şebekeler inşa ediyoruz. Bu şebekelerimizde izolasyonlu kapalı iletkenler kullanıyoruz. Yine bu noktalarda yeni armatür montajlarıyla köy yollarımızı ışıl ışıl hale getiriyoruz. Muhtarlarımızla koordineli bir şekilde yaptığımız bu çalışmalara halkımızdan da çok olumlu geri dönüşler oluyor. VEDAŞ ailesi olarak tüketicilerimize sunduğumuz hizmeti sürekli iyileştirmek için yatırım çalışmalarımıza devam ediyoruz, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.