Vanlılar dikkat! Van’da 9 ilçede elektrik kesintisi yaşanacak! İşte kesinti saatleri… Vanlılar dikkat! Van’da 9 ilçede elektrik kesintisi yaşanacak! İşte kesinti saatleri…

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi Merkez Bankası yanına yapılan kent meydanında sona gelindi.

ALANDA SOSYAL VE KÜLTÜREL AKTİVİTELER YAPILACAK

Yıllardır meydan özlemi yaşayan, konserler, mitingler ve eğlence programlarında büyük sıkıntıların yaşandığı Van’da, Büyükşehir Belediyesi yepyeni bir projeyi kente kazandırıyor. Kentin kalbi konumundaki Cumhuriyet Caddesinde bulunan 6580 metrekarelik alanda Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan meydan, konser, tiyatro, gösteri ve mitinglerde kullanılabilecek, ayrıca meydanda oturma alanları ve yeşil alan olacak. Yapılacak olan ışıklandırma çalışmalarıyla meydan, gece etkinliklerinde de rahatlıkla kullanılabilecek.

VAN’IN DOĞAL VE KÜLTÜREL GÜZELLİKLERİNİ YANSITAN RESİMLERLE DONATILDI

Meydanın bitişiğindeki Park AVM’nin devasa duvarı ise Van’ın doğal ve kültürel güzelliklerini yansıtan resimlerle donatıldı. Ressamlar tarafından duvara Akdamar Adası, Van Kalesi, Van Kedisi, Hüsrev Paşa Camii, Flamingo ve Van Balığı resimleri çizildi. Kısa süre içinde yapımı tamamlanacak olan meydan, kentteki etkinliklerin yeni adresi olacak.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - BASIN BÜLTENİ