Yeni yılın yaklaşması ile beraber sektörlerin de 2024 yılı fiyat tarifeleri netleşmeye başlıyor. Sürücü kursu ücretlerinin 2024 yılı ücretleri için Taban Fiyat Tespit Komisyonu 27 Aralık'ta toplanacak.

2023 yılında ehliyet kurs ücretleri ortalama 7.500 liradan başlıyordu. Son bir yılda sürücü kurslarına gelen bu yüksek zamlar sürücü adaylarının eleştirilerine sebep olurken, ehliyet kurslarından yeni zam talebi açıklandı

YÜZDE 100 ZAM TALEBİ

Sürücü kursları akaryakıt, çalışan ücretleri vergiler, kiralar, faturalar ve araç bakım masrafları gibi kalemlere gelen zamları sebep göstererek 2024 yılı için yüzde 100 artış talep ediyor.

EHLİYET FİYATI 20 BİN TL'Yİ AŞACAK

Son bir ayda et fiyatlarına ne kadar zam geldi? İşte detaylar Son bir ayda et fiyatlarına ne kadar zam geldi? İşte detaylar

Konu ile ilgili açıklama yapan Orta Anadolu Sürücü Kursları Federasyonu Başkanı Serdar Tepegöz, Bu yıl hedefimiz 7060 TL olan  ücreti 15 bin TL'ye çıkarmak. Bu B sınıfı ehliyetin kurs ücreti sadece. Harçlara gelecek zamla beraber B sınıfı bir ehliyet 20 bin TL'yi geçecek.

2023 fiyatlarından yararlanmak ehliyet almak isteyen vatandaşlar için ise son tarih 10 Aralık olarak açıklandı.

Kaynak: HABER 7.COM