Türkiye'de en çok para kazandıran bölümler belli oldu! İşte en kolay iş bulan meslekler Türkiye'de en çok para kazandıran bölümler belli oldu! İşte en kolay iş bulan meslekler

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru duyurusu yayınlandı. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuruların 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacağı belirtildi.

Mezuniyet belgeleri elektronik ortama yüklenecek

Başvurular, 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak. Öğretmen adayları başvuru aşamasında atanmak istedikleri öğretmenlik alanına uygun mezuniyet belgelerini sisteme yükleyerek sözlü sınava katılmak istedikleri il tercihinde bulunacak.

Sözlü sınav duyuruları 10 Haziran'da ilan edilecek

Sözlü sınava alınmaya hak kazanan adaylar ile bu adayların yerleştirildikleri sınav merkezleri, 10 Haziran 2024 tarihinde ilan edilecek. Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak. Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanıp sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.

Kaynak: EN SONHABER