Aktivistler Erek Dağı’na tırmandı! Aktivistler Erek Dağı’na tırmandı!

Türkiye 28 Mayıs’ta tarihi bir seçimi daha geride bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan aldığı yüzde 52, 18’lik oy oranıyla yeniden Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı oldu. 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde milletvekili seçilen vekiller mecliste yemin ederek görevine başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 4 Mayıs’taki törende yemin ederek Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanlığı görevine başladı. Ardından yeni bakanları da belirleyerek yol arkadaşlarını belirledi.

“TÜRKİYE YÜZYILININ MİMARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN”

Arvas açıklamasında, “28 Mayıs seçimleriyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletimizin güvenine yeniden mazhar olmuştur. Cumartesi akşamı yeni dönemde çalışacağı Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlarının atamalarını yaparak kabineyi kamuoyu ile paylaştı. Göreve başlama münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yaptığı konuşmasında; seçim döneminde meydana gelen kırgınlıkların bir tarafa bırakılmasını, yeni dönemde uzlaşma kültürünün hâkim olması gerektiğini özellikle vurguladı. Anlaşılıyor ki Türkiye Yüzyılının mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız, bu dönemde daha kapsayıcı, kucaklayıcı bir politika izleyecektir. Bakanlar Kurulu da bu minvalde kapsayıcı, bütünleştirici bir dağılımın göstergesi olmuştur.”

“BAKANLARIMIZ KENDİ ALANLARINA HÂKİM VE MESLEKİ BAŞARILARI OLAN LİYAKATLİ KİŞİLERDİR”

Yeni kabinenin hiçbir eleştiriye mahal bırakmayacak şekilde çok ince düşünüldüğünü aktaran Arvas, “Bütün Bakanlarımız kendi alanlarına hâkim ve mesleki başarıları olan liyakatli kişilerdir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın taşıdığı sorumluluk ve duyarlılığı ile ilkesi ve tüm insanlık adına dünyanın derdini ve acısını yüklenmiş, bugüne kadar her söylediğini yapmış, dediklerinin her daim arkasında durduğunu ifade eden Arvas, “AK Parti olarak siyaset ahlakımızın gereği seçim öncesinde millete taahhüt edilen bütün hususlar mutlaka hayata geçecektir. İnanıyorum ki Hükümetimiz, devlet ve toplum arasındaki bağları daha güçlü hale getirecek, halkın talep ve beklentilerine azami düzeyde cevap verecektir. Bakanlar Kurulunun ülkemiz ve milletimize hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyor, göreve başlayan tüm Bakanlarımıza üstün başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: MURAT BARIN