Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart 2024 yerel seçimler için geri sayım sürüyor. Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Cüneyt Yüksel oldu.

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesine bağlı Çanakçı köyü nüfusuna kayıtlı olan Cüneyt Yüksel, 1977 doğumludur.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin sahibi olan Yüksel, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İşletme mezunudur.

5 bin yıllık yeraltı şehri ziyarete açılıyor 5 bin yıllık yeraltı şehri ziyarete açılıyor

Aktif siyasi hayatına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AK Parti) başlayan Cüneyt Yüksel, AK Parti’de okul sorumluluğu, ilçe başkan yardımcılığı, il başkan yardımcılığı, ilçe başkanlığı ve belediye başkan aday adaylığı sürecine kadar da AK Parti’de Tekirdağ İl Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, Süleymanpaşa Belediye Başkanı seçilmiştir.

Yaşamı boyunca çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alan Yüksel, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve İnşaat Komitesi Başkanı olarak görev yapmış, halen Tekirdağ MÜSİAD üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Yüksel, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: MİLLİYET