Önümüzdeki sezon TFF 1’inci lige iddialı bir kadro kurmak isteyen Amedspor, Mesaut Bakkal'dan boşan teknik direktörlük koltuğuna Fenerbahçe'yi en son şampiyon yapan Ersun Yanal ile anlaştığını açıkladı.

Hakkari-Van arasına alternatif yol! Hakkari-Van arasına alternatif yol!

AMEDSPOR ERSUN YANAL İLE ANLAŞTI

Amedspor’un resmi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada; “Amedspor olarak, Türk futbolunda devrim yaratan teknik direktörlerden Ersun Yanal ile prensipte anlaşma sağlamış bulunmaktayız. Başkanımız Aziz Elaldı, Baran Durmaz ve Şefik Özdil’in İzmir’de gerçekleştirdiği iki gün süren görüşmeler sonucunda, Ersun Yanal ile el sıkışıldı. 11 Haziran Salı günü yapılacak genel kurulun ardından, kendisiyle bir yıllık sözleşme imzalayacağız.

ERSUN YANAL İLE ÇIKACAĞIMIZ YOLCULUK İÇİN ÇOK HEYECANLIYIZ

Başkanımız Aziz Elaldı, Ersun Yanal hakkında şunları söyledi: "Yanal Takımı kavramının altında savunma yapmayan, yaptıran bir futbol anlayışı hakimdir. Türk futbolunu analiz, performans, GPS, beslenme ve mental destek gibi kavramlarla tanıştıran, genç teknik adamların ve gençlerin önünde dev kapılar açan Yanal’ın felsefesini her zaman takdir ediyoruz. Elde ettiği başarılar, kazandığı kupalar, yetiştirdiği genç yıldızlar ve antrenörlerle futbolumuzda çok ayrı bir konuma sahip Yanal ile çıkacağımız yolculuk için çok heyecanlıyız."

FUTBOL HEPİMİZİN ORTAK DUYGUSU

Yeni teknik direktörümüz Ersun Yanal ise şunları dile getirdi: "Futbol, hepimizin ortak duygusu, ortak coşkusu, ortak heyecanı. Türkiye bir futbol ülkesi ve hepimizin daha iyi futbol felsefesine ulaşması için el ele vermesi gerekiyor. Amedspor ile başlayacağımız yolculuğun her dakikası bu açıdan çok önemli ve değerli." Amedspor olarak, TFF 1. Lig’deki ilk yılımızda lige heyecan katmak için sabırsızlanıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

ERSUN YANAL KİMDİR?
Süper Ligde birçok futbol takımı alıştıran, İzmir Doğumlu 62 yaşındaki başarılı Teknik Direktör Ersun Yanal, en son 2022- 2023 futbol sezonunda Alanyaspor’u çalıştıran Yanal, sırasıyla Fenerbahçe, Trabzonspor, Gençlerbirliği, Antalyaspor, Ankaragücü, Denizlispor gibi süper ligde mücadele eden takımları çalıştırmış ve Fenerbahçe'yi şampiyon yapan son teknik adam olarak biliniyor.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: ZENÜN YEŞİL