Milyonlarca insanın beklediği haber geldi. SGK Uzmanı İsa Karakaş canlı yayında tahtaya tek tek yazarak asgari ücrete yapılacak zammı açıkladı.

Kuyumculardan çeyrek altın alacaklar dikkat! Kuyumculardan çeyrek altın alacaklar dikkat!

Yeni yıla girerken milyonlarca insanın merakla beklediği asgari ücrete yapılacak zammı canlı yayında tek tek hesaplayarak açıklayan  SGK Uzmanı İsa Karakaş geceye damgasını vurdu. 

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan şunları söyledi:

Tablo netleşti! Sosyal güvenlik uzmanı tek tek hesapladı yazdı! İşte 2024 asgari ücret rakamları! - Resim: 4

"2024 yılı asgari ücret miktarının sosyal diyalog ve istişare yoluyla ekonomimizi büyütecek, çalışanlarımızın gelirlerini enflasyona ezdirmeyecek, istihdamı koruyacak ve artıracak en makul noktada belirlenmesi için çalışacağız" dedi

TGRT’e programına konuk olan SGK Uzmanı İsa Karakaş yayın esnasında kalemi eline alarak asgari ücrette gelecek zammı hesapladı.

SGK Uzmanı İsa Karakaş'ın  canlı yayında yaptığı hesap şöyle,

“Bugün itibariyle sadece enflasyon farkını baz alırsak herhangi bir refah payı olmasa bile asgari ücret 15 bin 250 TL. 

Yılsonu OVP ve Merkez Bankası'nın açıkladığı enflasyon farkı göz önünde bulundurduğumuz zaman yüzde 38'lik zamla 15 bin 735, yüzde 50 zamla 17 bin 104 TL, yüzde 55 ile 17 bin 675 TL, yüzde 60 zam yapılması halinde 18 bin 245 TL olacak.” dedi

Editör: Önder Bilaloğlu