Kayseri'de Suriye uyruklu şahsın 7 yaşındaki çocuğa cinsel saldırısı, Türkiye'nin gündeminde. Kayseri'yi karıştıran ve büyük şiddet gösterilerinin yaşanmasına neden olan olaya ilişkin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabından açıklamalarda bulundu. Olayın yatıştırıldığını, 67 kişinin gözaltına alındığını belirten Yerlikaya, Türkiye'de yabancı düşmanlığına izin vermeyeceklerini söyledi.

"Derhal soruşturma başlatılmıştır"

Yerlikaya'nın açıklaması şu şekilde:

"Dün akşam saatlerinde Kayseri, Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde Suriye uyruklu I.A adlı şahıs, akrabası olan Suriyeli bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine, çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edilmiştir. Konuyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır.

Ancak daha sonra vatandaşlarımız bu bölgede toplanmış, insani değerlerimize yakışmayan bir tavırla yasa dışı hareket ederek Suriye uyruklu şahıslara ait ev, iş yeri ve araçlara zarar vermiştir.

"67 şahıs gözaltına alınmıştır"

Söz konusu eylemlere güvenlik güçlerimizin müdahalesi esnasında 67 şahıs gözaltına alınmıştır. Toplanan kalabalık saat 02.00’den sonra dağılmıştır.

Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedir. Yüce Türk Adaleti, suçlulara hak ettikleri cezaları vermektedir.

"Yabancı düşmanlığına müsaade edemeyiz"

Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez.

Van'ın Bahçesaray ilçesinin gizemli tarihi! Van'ın Bahçesaray ilçesinin gizemli tarihi!

İnancımızda, medeniyet değerlerimizde, Aziz Milletimizin sicilinde olmayan yabancı düşmanlığına müsaade edemeyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: EN SONHABER