İzmir Selçuk-Kuşadası kara yolu kenarındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangına, ekipler havadan ve karadan gece gündüz demeden müdahale etti. Bakan Yumaklı, güçlükle kontrol altına alınan yangında yanan evin ve yaralanan vatandaşın olmadığını ifade etti.

"3 YANGIN DA KONTROL ALTINDA"

Tarım Ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, basın mensuplarına yaptığı son açıklamada " Selçuk, Menderes ve Çeşme'de yangınla mücadelemiz olduğunu söylemiştik. An itibarıyla 3 yangınımızın da kontrol altına alındığını söyleyebiliriz" dedi. Önümüzdeki hafta bölgede şiddetli rüzgarın beklendiğini söyleyen Bakan Yumaklı, dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

"ŞU ANDA AKTİF YANGIN KALMADI"

Şu anda aktif bir yangının bulunmadığını ifade eden Yumaklı, Şelçuk ve Menderes yangınlarının insan kaynaklığı olduğunu söyledi ve çok ağır yaptırımlar uygulayacaklarını dile getirerek şüphelilerin gözaltına alındığını belirtti.

İzmir'in Selçuk ve Menderes ilçelerinde çıkan yangınlar kontrol altına alındı

"ÇOK KÜÇÜK ATEŞİN BÜYÜK SONUÇLARI OLABİLİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz'un 8. yıldönümünde açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz'un 8. yıldönümünde açıklamalar

Bakan Yumaklı "Yangın oluşturacak çok basit küçücük bir ateşin bile çok büyük sonuçları olabileceğini lütfen unutmayalım" sözleriyle vatandaşı uyardı.

Kaynak: HABERLER.COM