İngiltere Premier Lig ekiplerinden Brighton, Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Barış Alper Yılmaz'ı gündemine aldı. İngiliz basınından The Telegraph, Premier Lig ekibi Brighton'ın Galatasaray'ın milli yıldızı Barış Alper Yılmaz'ı transfer etmek istediğini duyurdu.

EURO 2024'ün en iyi maçları açıklandı! Türkiye, ilk 5'e damga vurdu EURO 2024'ün en iyi maçları açıklandı! Türkiye, ilk 5'e damga vurdu

TRANSFERE ONAY VERDİLER

Premier Lig ekiplerinden Brighton, transferde rotasını Barış Alper Yılmaz'a çevirdi. İngiliz ekibinin gözlemcilerinin, geçtiğimiz sezondan bu yana Galatasaray'ın yıldızının maçlarını takip ettiği ve transfere onay verdiği ifade edildi. Galatasaray'ın Barış Alper Yılmaz için bonservis beklentisinin ise 25 milyon euro olduğu belirtildi.

ÇOK YÖNLÜ OLMASI DİKKAT ÇEKTİ

Haber detayında, Barış Alper Yılmaz'ın birçok bölgede forma giyebilmesinin altı çizildi. Barış'ın, Ada ekibinin yeni teknik direktörü Fabian Hürzeler önderliğinde devam eden transfer çalışmalarında listenin üst sıralarında yer aldığı belirtildi. 3-4-3 dizilişini benimseyen ve çok yönlü oyunculara ihtiyaç duyan Hürzeler'in birçok bölgede forma giyebilmesi sebebiyle Barış Alper Yılmaz'ı istediği duyuruldu.

RAKİP ÇIKABİLİR

EURO 2024'te Türkiye ile 2 maçta forma giyen Barış Alper Yılmaz'ın, performansıyla başka ekiplerin de dikkatini çekebileceği ve Brighton'a bu transferde rakip çıkabileceği ileri sürüldü. Geride kalan sezonda Galatasaray'da 55 resmi maçta forma giyen Barış Alper Yılmaz, 7 gol ve 12 asistlik katkı verdi. 

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ