31 Mart Yerel Seçimler öncesi saha çalışmalarını yavaş yavaş tamamlayan AK Parti Tuşba Belediye Başkan Adayı Süleyman Oflas, ilçedeki esnafların tamamına ulaştıklarını, seçime az bir süre kala kendilerine yönelik teveccühün çok farklı olduğunu ifade ederek meclis üyesi adayları, ilçe teşkilatı, kadın ve gençlik kolları ile yaklaşık 50 gündür sahada yer alan AK Parti Tuşba Belediye Başkan Adayı Süleyman Oflas, ilçedeki olumlu havanın sandığa yansıyacağına inandıklarını vurguladı.

AK Parti 81 ilde sahaya inip seçmenine soracak: Seçimi neden kaybettik? AK Parti 81 ilde sahaya inip seçmenine soracak: Seçimi neden kaybettik?

"Tüm sorunları ve sıkıntıları ve eksikleri kendimiz görerek yaşayarak biliyoruz"

Esnaf ziyaretleri ile vatandaşlarla buluşan Başkan Adayı Oflas, Tuşba'nın sorunlarının, eksikliklerinin üstesinden de bir Tuşbalının gelebileceğini vurguladı. Oflas, "Bir kenti sevmek, bir insanı sevmekten çok daha farklı bir duygudur. Bir kenti nasıl çok sevebildiğini açıklamak zordur ama tamamen de mümkündür. Biz bu bölgenin çocuğuyuz. İnsanlar kendi evlerindeki sorunları kendileri bilir, kendileri çözer. Ben bu bölgeyi kendi evim biliyorum. Yarın benim çocuğum bu bölgede büyüyecek, benim komşumla, benim bakkalım, benim manavımla yüz yüze bakacağız. Burada doğup, burada büyüyen ve bununla beraber bölgenin sorunlarının tamamına hakim olduğumuzu belirtmek istiyorum. Çünkü Tuşba'nın sorunları bizim mahallenin, dayımın köyünün, amcamın mezrasının, teyzemin sokağının sorunlarıdır. Ailemin tamamı bu yörede yaşamış, bu yörenin insanının tamamıyla bir şekilde hemhal olmuş insanlardır. Bu yüzden tüm sorunları ve sıkıntıları ve eksikleri kendimiz görerek yaşayarak biliyoruz. Bu sorunların çözümlerini  de çok iyi biliyoruz.

"Birlikte yöneteceğiz"

 Bu yüzden bu yola çıktığımızda ilk sloganımız 'birlikte yöneteceğiz' oldu. Benim esnafım, benim iş insanım, benim öğretmenim, benim doktorum bu bölgede yaşarken ne kadar keyif alıyorsa ne kadar verimli vakit geçirebiliyorsa biz de o kadar mutlu olacağız. Tüm Tuşbalı aileme bir kez daha ifade etmek istiyorum; daha müreffeh yarınlarda buluşmamıza çok az kaldı" dedi. Başkan Adayı Oflas, kalan kısa sürede de bire bir sohbetler ve bire bir görüşmelerle seçim sürecini tamamlayacaklarını vurguladı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ