Urartu’dan kalan en önemli miraslardan biri olan ve günümüzde tarımsal sulamada kullanılan Şamran Kanalı’nın çöplük yuvasına dönmesinin ardından vatandaşlar kanalın temizlenmesini talep etti. Vatandaşlar tarafından yapılan çağrılar karşılık bulurken Van Büyükşehir Belediyesi, 3 bin yıllık tarihi Şamran kanalında vatandaşların talebi üzerine temizlik çalışması başlattı.

Baş ağrısı şikayetiyle gitti: Kafatasından 77 iğne çıkarıldı Baş ağrısı şikayetiyle gitti: Kafatasından 77 iğne çıkarıldı

YAPILAN ÇAĞRILAR KARŞILIK BULDU, TARİHİ ŞAMRAN KANALI TEMİZLENDİ

Vatandaşlar tarafından yapılan talep ve başvuruları değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, mahalle sakinlerinin mağdur olamaması adına Şamran kanalında temizlik çalışması başlattı. Kötü görüntü ve koku meydana getiren çöpleri iş makinalarının yardımıyla temizleyen ekipler, mazgal ve köprüleri de çöplerden arındırarak suyun daha rahat akmasını sağladı.

KANALDAKİ BALÇIK VE ÇÖPLER TEMİZLENDİ

3 bin yıllık tarihi kanalda yeterli düzeyde temizlik yapılmadığını belirten mahalle sakini Sıddık Babat, “Kanal şu anda çöplerle dolu durumda. Bu görüntü hem hoş değil, hem de sağlık açısından risk oluşturuyor. Biz şikâyetlerimizi defalarca kuruma iletmemize rağmen bize yardımcı olmadılar. Son olarak Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçtik. Talebimiz karşılık buldu ve kanalda temizlik çalışması başlatıldı. Duyarlılıklarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ