Dünya Fahri Konsoloslar Derneği başkanı Emre Ete güven tazeledi! Dünya Fahri Konsoloslar Derneği başkanı Emre Ete güven tazeledi!

REKLAM HABER - Temelleri 2017 yılında atılan Cajun Corner, lezzet tutkusu ve yenilikçi anlayışı sayesinde fiyat performans ürünü olarak piyasada hızla ciddi bir yer edindi. Geçtiğimiz günlerde faaliyete başlayan, bugün ise açılış kurdelesi kesilen Cajun Corner Van Şubesi, ilk haftadan vatandaşların yoğun ilgisini çekti. İki Nisan Caddesi üzerinde açılan işletmenin açılışına AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Emin Tuğrul, Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsa Berge, Van Terziler Konfeksiyoncular Kunduracılar ve Giyim Sanatkârları Odası Başkanı Çetin Karaduman, Cajun Corner Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Turgut, Cajun Corner Van Şubesi İşletmecisi Mürsel Duran ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsa Berge, her gün farklı bir açılış yapmanın şehrin ekonomisinin ne kadar güçlü olduğunu, Van’ın kendi söküğünü dikebilecek bir güçte olduğunu gösterdiğini ifade ederek, “Van’ın gerçek anlamda tavuk dünyasına ihtiyacı vardı. Tavuk dünyası, son dönemlerde revaçta olan bir işletme. İşletme konseptine baktığımızda standartları yüksek, ekonomik verimliliği güzel olabilecek bir yerde. Özellikle istihdama ve şehrin ekonomisine katma değer katması önemlidir. Eminim ki bu işletmemiz, kısa sürede çok güzel bir ivme yakalayacak. Biz de oda olarak her türlü desteği sunmaya hazırız” dedi.

Van’da özellikle Kapıköy Sınır Kapısının açılmasıyla birlikte turizmde bir canlanmanın söz konusu olduğuna dikkat çeken Berge, “Açılışta renkli simalar vardı. İş dünyamızın, siyaset dünyamızın kıymetli mensupları vardı. Van’da güzel bir sahiplenme var. Özellikle İranlı misafirlerimiz her gün Van’dalar. Van, yaz-kış turist akımı ile beraber. Bununla ilgili bu işletmeleri ayakta tutmanın en büyük katma değeri, gelen misafirlerden kaynaklı. Bununla ilgili gelen misafirleri bağrımıza basalım. Onlar bizim misafirlerimizdir. Bu manada Kapıköy Sınır Kapısı, Van’a müthiş bir katkı sundu. Eğer turizm bu kadar canlıysa, en büyük katkı o dönemin Gümrük ve ticaret bakan yardımcısı olacak Fatih Çiftçi’ye aittir. Ben bu anlamda Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Çiftçi ye teşekkür ediyor, bu işletmemizin de ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cajun Corner Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Turgut ise, yüzde 100 yerli malı olan markanın 40 ilde 110’u aşkın şubesinin olduğunu söyledi. Van’da potansiyelin yüksek olması nedeniyle böyle bir şube açmaya karar verdiklerini belirten Turgut, “Biz gelen talepler çerçevesinde bölgede analiz yapıyoruz.  Eğer bizim için uygun bölge ise açılışına karar veriyoruz. Van’da da güzel bir potansiyel var. Bu nedenle Van’da 3-4 şube açmayı planlıyoruz. Çünkü Van, bizim güzel hedef bölgelerinden bir tanesi. 2024 yılında  Türkiye’de 35-40 şube daha açmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. 

Cajun Corner Van Şube İşletmecisi Mürsel Duran da, bir Vanlı olarak yatırımı kendi şehrine yapmak istediğini vurgulayarak, “Cajun Corner, bizim yerli markamız. Bu nedenle kendi markamızı şehrimize getirmek istedik. Bu Van’da ihtiyaç duyulan bir markaydı. Kalitemiz hem güzel hem yerli olduğu için böyle bir yatırım yapmayı düşündük. Şu an 10 kişi çalışıyor. Amacımız iki şube daha açarak en az 30 kişinin istihdamını sağlamaktır” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ